Bitcoin’de düzeltme neden gerekliydi? Yeni hedefi heyecanlandıracak! Ünlü CEO açıkladı

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PAC Protokolü CEO’su David Gokhstein, Bitcoin’de düzeltmenin neden gerekli olduğunu ve heyecanlandıran yeni hedefini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’de düzeltme neden gerekliydi? Yeni hedefi heyecanlandıracak! Ünlü CEO açıkladı

Bitcoin ve altcoinler bir düzeltmede daha gördü. Grayscale Bitcoin Tröstün (GBTC), altı aylık bir kilitlenmenin ardından 18 Temmuz’da serbest bırakılacak olmasının Bitcoin’i bir miktar geri çekebileceğini değerlendiriyordu. Ancak geri çekilme bu tarihten önce başladı.

Bitcoin mayıs ayının başından bu yana birçok kez düzeltme yaşadı. Ancak Bitcoin savunucuları lider kripto para biriminin bu düzeltmeleri yaşadıktan sonra geri döneceğini tahmin ediyor. Bu savunulardan biri de PAC Protokolü CEO’su David Gokhstein.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Gokhstain, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatının yükselmeye devam etmesi için piyasadaki düzeltmenin gerekliği olduğunu belirtti ve bu noktadan sonra Bitcoin’in 80,000 doları göreceğini belirtiyor. Ona göre, Bitcoin’in fiyatındaki bir sonraki adım muhtemelen 80.000 dolar işareti olacak.

Yazının kaleme alındığı anlarda Bitcoin’in yüzde 3 değer kaybettiğini ve 32.000 doların biraz üzerinde işlem gördüğünü hatırlatalım. Lider kripto para biriminin fiyatındaki düşüş, ABD Çalışma Bakanlığı tarafından haziran ayında ABD’de enflasyonun hızlı bir şekilde arttığını ve son 13 yılın en yüksek seviyesine çıktığını açıklamasının ardından geldi.

ABD’de tüketici fiyatları mayıs ayına göre %0,9 oranında son bir yıl içerisinde ise %5,4 oranında artış gösterdi. Bu verilere göre ABD’de enflasyon 2008 yılından beri ilk defa böylesine bir artış gösterdi.


David Gokhstein’in ateşli bir Bitcoin destekçisi olduğu biliniyor. Ünlü CEO daha önce birçok kez Bitcoin’in dünya ekonomisini daha mükemmel hale getirmeye çalıştığına inandığı ve Bitcoin’in bir tasarruf aracı olduğunu söyledi.

Gohhstein, bankaları da sert bir şekilde eleştirdi. Bankaların kendilerinin kripto para birimi satın aldığını, sıradan tüketicilerin de aynı şeyi yapmasının engellediğini iddia ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’de düzeltme neden gerekliydi? Yeni hedefi heyecanlandıracak! Ünlü CEO açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.