1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ve kripto para piyasalarında düzeltme: Yeni destek hatları oluşuyor

Bitcoin ve kripto para piyasalarında düzeltme: Yeni destek hatları oluşuyor

Bitcoin ve kripto para piyasalarında düzeltme: Yeni destek hatları oluşuyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasaların geneline hakim olan renk kırmızı. Toplam piyasa değerinde yaklaşık 70 milyar dolarlık erime var. Lider kripto para 32 bin doların altına gerilerken Ethereum ise 2,000 dolarlık destek hattını kaybetti.


Bitcoin ve kripto para piyasalarında düzeltme

Aşağıdaki grafikte piyasalardaki genel durumu kuşbakışı görebiliyoruz. Stabil coin’ler hariç neredeyse her kripto paranın değerinde düşüş gözleniyor. Piyasaya hakim renk kırmızı.

kripto para piyasalarında düzeltme Bitcoin ve kripto para piyasalarında düzeltme: Yeni destek hatları oluşuyor

Uzun süredir 30K-35K bandında hareket eden Bitcoin 35K’lık direnci yine kıramadı ve 32 bin doların altına geriledi.

Lütfen Bkz: Ethereum teknik analizi: ETH/USD paritesinde death cross (ölüm geçişi) riski belirmeye başladı!

İkinci büyük kripto para olan Ethereum ise 2 bin dolarlık desteğini kaybetti. Dün siz değerli okuyucularımız ile paylaşmış olduğumuz Ethereum teknik analizinde ETH/USD paritesinin Bollinger Bandlarının (BB) orta çizgisine denk gelen destek hattının altına düştüğü uyarısında bulunduk. Fiyatlar BB orta çizgisinin altına düştüğünde yüksek olasılıkla BB alt sınırını da ziyaret ediyor. Mayıs ayından itibaren bu süreç en az 3 kez bu şekilde cereyan etti. Bugün 4’üncüsüne şahitlik ediyoruz.

kripto para piyasalarında düzeltme Bitcoin ve kripto para piyasalarında düzeltme: Yeni destek hatları oluşuyor

CoinMarketCap’te ilk 100’de listelenen kripto paralara şöyle bir göz attığımızda en fazla değer kaybeden tokenlar; Terra (LUNA), Cosmos (ATOM), Telcoin (TEL), Synthetix (SNX) göze çarpıyor. Bu kripto paraların değerinde yazının kaleme alındığı saatte %13 ve üzeri erime söz konusu.

Aşağıdaki grafikte ise Bitcoin ve diğer kripto paraların hakimiyet oranlarındaki değişimi görüyoruz. Bitcoin’in son dönemde hakimiyet oranlarını arttırması dikkatlerden kaçmıyor. Bitcoin fiyatlarındaki düşüşe rağmen hakimiyet oranının artması altcoinlerdeki düzeltmesini daha şiddetli yaşandığını gösteriyor.

kripto para piyasalarında düzeltme Bitcoin ve kripto para piyasalarında düzeltme: Yeni destek hatları oluşuyorKaynak