Bitcoin’de büyük trend değişimi diyen analistin BTC’de işaret ettiği önemli gelişme

Bitcoin 9700 doları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin için uzun vadeli değerlendirmeleri ile bilinen ünlü bir analist, BTC’nin aylık kapanışla önemli bir trend değişiminin temelini attığını düşünüyor. Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin’de büyük trend değişimi diyen analistin BTC’de işaret ettiği önemli gelişme

Kripto para piyasasında Rekt takma adıyla ünlü analist, Bitcoin (BTC) fiyatının boğa bölgesine geçtiğine inanıyor. Analist, Twitter’de 341.800 takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin fiyatının Mart ayında yüksek bir seviyeden kapanış yaptığına işaret ediyor. Buna göre de BTC’nin 16 aydır devam eden ayı piyasasının sona erdiğini belirtiyor.

Ünlü analist, Bitcoin fiyatının Mart ayında kapanışı düşen bir trend çizgisi direncinin üzerinde yaptığına dikkat çekiyor. Bu trend çizgisi, Kasım 2021’den bu yana BTC fiyatını ayı bölgesinde tutuyordu. Şöyle açıklıyor:

“1 Nisan’da BTC fiyatı makro düşüş trendini kırdığını doğruladı ve böylece yeni bir makro yükseliş trendine başladı.”

İlgili – Ünlü analistten, Bitcoin ve bir altcoin için güçlü ralli açıklaması

Bitcoin'de büyük trend değişimi diyen analistin BTC için işaret ettiği seviyeler

Kaynak: Rekt/Twitter

İlgili – 2023 kripto yükselişini bilen analistten Bitcoin için hedef seviyeler açıklaması


Rekt aynı zamanda Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerine de bakıyor. Benzer kırılmadan BTC tarihinde birkaç defa oldu. Bu ayı trend çizgisinin kırılmasından sonra ise boğa piyasası ile dikkat çeken yükselişler gelmişti. Analist şöyle açıklıyor:

“BTC makro düşüş trendini kırdı. Geçmiş veriler şunu gösteriyor. Makro düşüş trendi kırıldığında makro yükseliş trendi başlar.”

Rekt’e göre, Mart ayının aylık mumunun kapanışı lider kripto para için önemli bir olay. Analist, daha önce de benzer bir kırılmadan önce 10.000 doların altında işlem gören BTC’nin söz konusu büyük trend değişiminden sonra 69.000 dolara kadar ralli yaptığını vurguluyor.

Kısa vadede Bitcoin’de neler yaşandığı için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatında kritik düzeltme ve önemli destekler

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’de büyük trend değişimi diyen analistin BTC’de işaret ettiği önemli gelişme
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.