1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin’de bu metrik 6 ay sonra yeşile döndü! BTC için anlamı ne?

Bitcoin’de bu metrik 6 ay sonra yeşile döndü! BTC için anlamı ne?

Bitcoin’de bu metrik 6 ay sonra yeşile döndü! BTC için anlamı ne?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmeye çalışırken bir metrik 6 ay sonra ilk defa yeşile döndü. Tüm ayılar ölebilir! Detaylar haberimizde.

Bitcoin’de bu metrik 6 ay sonra yeşile döndü! BTC için anlamı ne?

Lider kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalamak için atakta. Hafta sonu 60,000 doların üzerine çıkan BTC yazım anında Coinmarketcap verilerine göre 62,548 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatin en yüksek seviyesi ise 63,145 dolar ve bu rakam tüm zamanların en yüksek seviyesinde sadece 1700 dolar düşük.

bitcoin btc

Bitcoin zirveleri yakalamak için uğraşırken bir metrik 5 ay sonra ilk defa yeşile döndü. Bu büyük bir boğa piyasasının başlangıcının işareti olabilir. Uzun Vadeli & Kısa Vadeli Birikimci Gerçekleşen Fiyat Oranı’nın (LTHSTH-RPR) bir boğa bayrağı açmak üzere olduğu değerlendirildi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Gerçekleşen bir Podcast yayınında Preston Pysh, bu oranın Bitcoin için en önemli yükseliş sinyallerinden biri olduğuna vurgu yaptı. LTHSTH-RPR oranı Bitcoin değerini en iyi yansıtan metriklerden biri olarak nitelendiriliyor. Yaratıcısı, Bitcoin 2021 konferans organizatörü Dylan LeClair.

bitcoin

LeClair, “Kısa Vadeli: Uzun Vadeli Gerçekleşen Fiyat Oranı düştükçe, daha fazla yükseliş bekliyorum” diyerek metriğin BTC için önemine vurgu yaptı. Gösterge birkaç aydır düşüş eğiliminde ve Bitcoin’in yükselişi için zamanın geldiğini gösteriyor.

LTHSTH-RPR, uzun vadeli ve kısa vadeli birikim yapan yatırımcıların maliyet çizgisini ortaya koyuyor. Burada uzun vadeli birikim yapan yatırımcının ne olduğuna açıklık getirmek gerekiyor. Kripto analiz firması Glassnode, portföyündeki coini 155 gün ve üstünde hareket ettirmeyen yatırımcıyı uzun vadeli birikim sahibi olarak tanımlıyor. Bunun altındaki yatırımcılar ise kısa vadeli birikim yapan yatırımcı olarak değerlendiriliyor.

“Marjinal satıcı tükendiğinde BTC yükselir. Bu nedenle, patlayıcı boğa koşuları sırasında LTH’lerin maliyet temelinin durgun kaldığını, STH’lerin (çoğu yeni piyasa katılımcısı olan) maliyet temelinin patladığını görüyoruz.”

Kaynak

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: