1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’de boğa koşusunu işaret eden metrik belirdi!

Bitcoin’de boğa koşusunu işaret eden metrik belirdi!

Bitcoin’de boğa koşusunu işaret eden metrik belirdi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti InvestAnswers, LUNA ve Bitcoin için yeni hedefler öngörüyor. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin’de boğa koşusunu işaret eden metrik belirdi!

Kripto para piyasasının bu yıl gözdesi olan kripto paralardan biri Terra (LUNA). LUNA vakfı yaptığı atılımlar ile son aylarda adından sıkça söz ettirdi. Terra ekosisteminin stabil coini UST için önemli bir atak yapıldı. UST’nin Bitcoin rezervlerini artırmak için yapılan önemli alım Terra’yı yükseğe taşıdı. UST, piyasa değerine göre en değerli 3’üncü stabilcoin haline geldi.

İlgili: Terra (LUNA) fiyat tahmini

Terra (LUNA) ise 5 Nisan 2021’de 119 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü. LUNA, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 98 dolardan işlem görüyor. Ünlü kripto analisti, InvestAnswers, Terra’nın yeni tüm zamanların en yüksek değerine doğru gidebileceğini belirtti.

Terra (LUNA) fiyat hareketleri (Aylık)

“Luna tam olarak 50 günlük hareketli ortalamada 93-94 dolar civarında ve 110-120 dolara gitmeliyiz.”

Bitcoin cephesinde ise geçtiğimiz gün yaşana 40,000 doların altına düşüş durduruldu ve lider kripto para birimi yeniden yükselişe geçti. Terra’nın Bitcoin alımları BTC’nin canlı tutulmasında önemli bir katalizör görevi görüyor.  Ünlü analist, Bitcoin’in de BTC ile ABD doları endeksi (DXY) arasındaki korelasyona bağlı olarak yükselebileceğini söylüyor.

Büyük bir DXY rallisinin ardından Bitcoin fiyatı yükseliyor. Haziran 2020’de de gördük. 2021 yazında da büyük satış gördük ve sonrasında büyük bir dolar endeksi rallisi yaşadık. Bu, son beş yılda türünün üçüncüsü. Daha önce sadece üç kez oldu. Her gerçekleştiğinde, toparlandık, bu da gördüğümüz bir başka çok yükseliş göstergesi.”

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 42,479 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %1,13 değer kazandı. Bitcoin’in piyasa değeri 796 milyar dolara yükseldi. Bu değer toplam kripto piyasasının %41,3’ünü domine ettiği anlamına geliyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin

 

 

Kaynak

Etiketler: