fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’de bir veri kırmızı – Toplulukta fırtına beklentisi

Bitcoin’de bir veri kırmızı – Toplulukta fırtına beklentisi

Bitcoin’de bir veri kırmızı – Toplulukta fırtına beklentisi
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ağındaki bir veri kırmızıya dönüştü. Bu da kripto para topluluğunun yakın vadede ve özellikle de hafta sonu işlemlerinde yüksek volatilite beklentisine işaret ediyor.


Bitcoin fonlama oranı kırmızı

Son analiz verileri, Bitcoin vadelileri fonlama oranının (funding rate) kırmızıya dönüşmeye başladığını gösteriyor.

Glassnode’un sağladığı verilerde, tüm borsalardaki Bitcoin vadeli işlemleri daimi fonlama oranının negatif alana geçtiği ve burada ilerlediği görülüyor.

Genel olarak negatif fonlama oranı piyasa durumunun ve yatırımcıların beklentisinin de olumsuz olduğuna işaret. Çünkü yatırımcılar artık oyunlarını short pozisyonlar üzerinden yürütüyor.

Bitcoin’de bir veri kırmızı – Toplulukta fırtına beklentisi

Tüm borsalardaki Bitcoin vadeli işlemlerinin daimi fonlama oranı grafiği Kaynak: Twitter

Bu arada kripto para borsasında da hafta sonu işlemleri için uyarı haberleri yayımlanıyor. Bunlardan biri de U.Today’de yer aldı. Bu habere göre, Guggenheim Partners baş yatırım uzmanı Scott Minerd, yatırımcıların hafta sonunda volatiliteli piyasaya hazırlıklı olmaları gerektiğini söylüyor.

Bu yazı hazırlanırken lider kripto para Bitcoin 36,000 dolar seviyesinin bir miktar altında işlem görüyor. Bu ayın başında BTC fiyatı 58,000 dolar seviyesinin üzerine çıkmıştı. O zamandan bu yana, bir aydan kısa bir sürede birden fazla büyük düşüş kaydetti.

Genel olarak ise Bitcoin’in Mayıs ayı kaybı yaklaşık olarak yüzde 38 olarak hesaplanıyor.

Bitcoin’de bir veri kırmızı – Toplulukta fırtına beklentisi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: