okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.29%
Bitcoin
68.596,34 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.866,73 USDT
bch
BCH
0.42%
Bitcoin Cash
472,39 USDT
xrp
XRP
0.34%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.72%
Litecoin
84,04 USDT
bnb
BNB
0.21%
Binance Coin
602,97 USDT
sol
SOL
2.24%
Solana
172,47 USDT
avax
AVAX
0.68%
Avalanche
37,27 USDT
ada
ADA
1.2%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
2.23%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
2.67%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
8.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kriptolar geçici bir heves mi? Bu sonuçlara göz atın!

kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paralar geçici bir heves olup olmadığı konusundan son dönemlerde yapılan bazı çalışmalar önemli ip uçları veriyor. Detaylar haberimizde.

Kriptolar geçici bir heves mi? Bu sonuçlara göz atın

Kripto paralar son haftalarda yatırımcılarını üzüyor. Birkaç hafta önce Elon Musk’ın Tesla kararı ardından Çin’den gelen açıklamaların ardından düşüşte olan kripto paralar kırılmayı henüz atlatamadı.

Bu zamanlarda ortaya çıkan bazı yatırım uzmanları kripto paraların bir balon olduğunu ve geleceğinin olmadığını ifade ediyor. Aşırı dalgalı yapısından dolayı insanların kripto paralardan uzak durmasını öneriyor.

Ancak kripto kullanımı konusunda asıl söz sahibi olan son tüketiciler kripto paralar konusunda yatırım uzmanlarından farklı konuşuyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’de yapılan bir anket sonuçlarına göre kripto kullanım oranı bir önceki yıla göre artış göstermişti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ankete katılanların %80’i kripto paraların gelecekte nakit paranın yerini alacağını düşündüğünü belirtmişti. Dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan kripto anketlerinde de benzer sonuçlar gelmeye devam ediyor. Bu sonuçlar kripto paraların tüketiciler arasından giderek daha fazla benimsendiğini gösteriyor.

Avustralya’da yapılan bir kripto anketine göre her dört Avustralyalıdan biri maaşını Bitcoin olarak almak istiyor. Araştırma şirketi Finder tarafından 1000 kişiye yapılan ankete göre Avustralyalıların %25’i maaşını Bitcoin olarak almaya istekli.

Anket katılanların %45’i kripto paralar ile doğrudan ilgilendiğini belirtiyor. Araştırma şirketi Finder’in kişise finans uzmanı Taylor Blackburn, yaptığı açıklamada enflasyonist etkilerden korunmak isteyenlerin kripto paralara yöneldiğini vurguluyor.

“Enflasyon riskinden korunmak isteyen, getiri getiren varlıklar ve alternatif yatırım fırsatları arayan Avustralyalıların sayısı arttıkça, bu kadar çok insanın maaşlarının bir kısmını Bitcoin olarak almaya istekli olması şaşırtıcı değil.”

Kripto paralar konusunda yapılan anket çalışmaları sonucunda gözlemlenen ilgiye bakılırsa kripto paralar bazı uzmanların ifade ettiği gibi geçici bir heves olarak görülmüyor. Tüketicilerin birçoğu ödeme sistemlerindeki değişikliklere hazır ve geleneksel yöntemlerden vazgeçmekte zorlanmıyor. Bu da kripto paraların gelecekte hayatımızın daha önemli bir parçası olacağı konusunda bize ip uçları veriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.