fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bu iki kilit gösterge, “Bitcoin yükseliş trendi devam edecek” diyor!

Bu iki kilit gösterge, “Bitcoin yükseliş trendi devam edecek” diyor!

Bu iki kilit gösterge, “Bitcoin yükseliş trendi devam edecek” diyor!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasalarda yükseliş devam ederken; ortaya çıkan iki kilit gösterge, Bitcoin yükseliş trendinin devamına dair önemli sinyaller veriyor.

Bitcoin yükseliş trendi devam edecek!

Bitcoin fiyatı 45.000 doları yeniden test ederken; popüler bir blockchain analiz firması olan Santiment, Bitcoin boğa piyasasının bir sonraki aşamasını başlatacak iki kilit göstergeye dikkat çekiyor.

Bitcoin 28.600 dolarlık dipten sonra yaklaşık 15.000 dolar artmış olsa da analiz firması, Bitcoin balinalarının bu süreçte kâr satışlarına yönelmediğini söylüyor.

Ünlü analistten sevindiren yorum: Bitcoin 2021 Şubat seviyelerinde!

Analiz firması, 100 ila 10.000 BTC arasında Bitcoin tutan balinaların şu anda 9.28 milyon tokene (yani toplam arzın yaklaşık %44’üne) sahip olduğunu ve bunun da tüm zamanların en yüksek seviyesi olduğunu açıkladı:

“100 ila 10.000 BTC arasında token tutan Bitcoin milyoner adresleri, son birkaç haftadır devam eden yükselişlerde kâr satışları yapmıyor. Bu adresler, 28 Temmuz’da toplamda 9.23 milyon BTC’ye ulaşarak tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdı.”

 

bitcoin yükseliş trendi Bu iki kilit gösterge, "Bitcoin yükseliş trendi devam edecek" diyor!
Kaynak: Santiment

 

Ayrıca Santiment Bitcoin ve altın piyasalarında sermaye girişleri arasında potansiyel bir ters korelasyon olduğunu ifade ediyor.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1423912931012448257

“Bitcoin ve altın yatırımcıları, haftayı kapatırken çok zıt fiyat performansları ile karşılaştı. Altın, haziran ortasından bu yana en büyük düşüşünü kaydederken; BTC 43.000 doların üzerinde yükseldi. İki varlık birbirinden çok zıt hareketler sergiliyor.”

Ayrıca Santiment’e göre, Bitcoin ağındaki günlük aktif adreslerin sayısı, yeni bir Bitcoin yükseliş trendi için çok önemli bir sinyal olacak.

bitcoin yükseliş trendi Bu iki kilit gösterge, "Bitcoin yükseliş trendi devam edecek" diyor!

 

“Bitcoin’in Mayıs ortasından bu yana ilk kez 45.000 doları kırması kesinlikle çok önemli bir gelişme. Bununla birlikte, günlük adres etkinliğini şimdi yakından takip etmek lazım. Çünkü yakın zamanda 1 milyonun üzerindeki seviyelere geri dönüş, yükselişin yeniden başlayacağına işaret eden kilit bir gösterge olacak.”

https://twitter.com/santimentfeed/status/1424281743528390656

Peki günlük aktif Bitcoin adresleri, gerçekten de bir yükseliş göstergesi mi?

BTC’nin, ağda işlem yapan günlük farklı aktif adres sayısı artmaya devam ediyor. Ve aktif adresler açısından kritik bir seviye olan 1,01 milyon DAA (günlük aktif adres)’ya yaklaşıyor. Bu, Bitcoin yükseliş trendini doğrulamak adına en umut verici metriklerden biri olarak görülür.

Kripto para analitik firması Santiment’in en son verilerine göre, Bitcoin için günlük aktif adres sayısı Ağustos ayından beri yeniden yükselişe geçti. Ve bu oran, her geçen gün artmaya devam ediyor.

Elbette bu adreslerdeki artışın birçok nedeni olabilir. Örneğin, yükselişte olduğu gibi ciddi bir düşüş sırasında da genellikle aktif Bitcoin cüzdanlarında artış görülebilir, çünkü yatırımcılar Bitcoin’lerini satmak için borsalara transfer ederler.

Bununla birlikte, bu istatistiğe göre; günlük aktif adres sayısı her geçen gün, Bitcoin işlem hacminin yüksek veya düşük olmasından bağımsız olarak artıyor. BNitekim bu bir yükseliş göstergesidir ve Bitcoin’e yönelik ilginin hala çok yüksek olduğuna işaret eder. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: