1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Analistler ikiye bölündü: Bitcoin yükselecek mi düşecek mi?

Analistler ikiye bölündü: Bitcoin yükselecek mi düşecek mi?

Analistler ikiye bölündü: Bitcoin yükselecek mi düşecek mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 47 bin doların altına düşerken, traderler kısa vedeli BTC fiyat tahminlerinde ikiye bölündü! Bitcoin yükselecek mi, yoksa daha fazla mı düşecek?

Bitcoin yükselecek mi düşecek mi?

Dün 50 bin dolardan keskin bir şekilde geri çevrilen Bitcoin, 47 bin doların altına doğru ani bir düşüş yaşadı. En büyük dijital varlık, günün en düşük seviyesini 46.250 dolardan yaparken; traderler kısa vadeli BTC fiyat tahminlerinde ikiye bölündü: Bitcoin yükselecek mi, yoksa daha fazla mı düşecek?

Kısa vadeli tahminlere göre iki senaryo var: Bitcoin fiyatı ya 40.000$’a doğru daha büyük bir düşüş yapacak ya da 50.000$’ın üzerine ani bir yükseliş. Şimdi bu iki görüşü birlikte ele alarak, yakın vadeli fiyat görünüme dair öngörüleri ortaya koymaya çalışalım.

 

Analistler ikiye bölündü: Bitcoin yükselecek mi düşecek mi?

 

50.000 dolarlık bölgeye doğru devam eden ivmenin kesin bir ret ile sonuçlanmasının ardından, Bitcoin traderlere ciddi bir deja vu hissi yaşattı.

bitcoin yükselecek mi Analistler ikiye bölündü: Bitcoin yükselecek mi düşecek mi?
1 saatlik BTCUSD mum grafiği (Bitstamp) – Kaynak: TradingView

 

TradingView’den elde edilen veriler, BTCUSD’nin 49,300 dolara yükseldikten saatler sonra, 46.540$’a kadar düştüğünü gösteriyor.

Son yükseliş hareketi, 51.000$’daki direnç alanını desteğe çevirmeye yetecek kadar hacim ve momentuma sahip olmadığı için burası güçlü bir direnç bölgesi olarak kalmaya devam etti.

https://twitter.com/Crypto_Ed_NL/status/1430475912525529088?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1430761846148145163%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Ftraders-split-on-btc-price-outlook-after-bitcoin-dips-below-47k

Bu arada popüler trader Crypto Ed, daha derin bir düşüş gerçekleşmeden önce yeni bir rahatlama rallisi potansiyeline işaret ediyordu. Ancak Bitcoin 46.000$’ın ortalarında duraklasa da gün içinde tarderlere long pozisyon açmak için pek cazip gelmedi.

Nispeten Crypto Ed’den daha iyimser olanlar da vardı. Yükseliş bekleyenlerden biri de on-chain veri analiz hizmeti CryptoQuant analisti Minkyu Woo.

Gün içinde platformda yayınladığı analizinde Woo, 47.000 doların altına düşüşün, “sahte bir düşüş” olacağını ve bunun sonucunda ise 50.000 doların başarılı bir şekilde geçileceğini tahmin etti.

Bu arada, BTCUSD paritesine yönelik alıcı desteği gün içinde oldukça zayıftı ve işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası Binance’in emir defterine bakıldığında, 41.000 dolar civarında yoğun bir talep olduğu görülüyor.

bitcoin yükselecek mi Analistler ikiye bölündü: Bitcoin yükselecek mi düşecek mi?
26 Ağustos BTCUSD alım ve satım seviyeleri (Binance) Kaynak: Material Indicators/ Twitter

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: