1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin yorum: Ekim ayı Eylül’den daha mı iyi geçecek?

Bitcoin yorum: Ekim ayı Eylül’den daha mı iyi geçecek?

Bitcoin yorum: Ekim ayı Eylül’den daha mı iyi geçecek?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Eylül ayı Bitcoin için zorlu bir ay oldu. Ekim ayı nasıl geçecek? Bunun için geçmiş yıllarda Ekim ayında Bitcoin nasıl performans sergilemiş buna göz atacağız. Ayrıca Ekim ayında piyasaları bekleyen önemli gelişmelere bakacağız.


Bitcoin için Ekim ayı Eylül’den daha mı iyi geçecek?

Eylül ayının başında Bitcoin 52,800 doları gördü. Ancak Eylül zirvesinden sonra dışsal faktörlerin etkisi ile Bitcoin fiyatları düşüş trendine girdi. 21 Eylül’de bir ara 40 bin doların altına geriledi. Bu tarihten sonra BTC/USD paritesi 45 bin dolarlık direnç hattını kırmakta zorlanıyor.

bitcoin yorum Bitcoin yorum: Ekim ayı Eylül’den daha mı iyi geçecek?

Aşağıdaki tabloda aylara göre Bitcoin’in gösterdiği performansı görüyoruz. Eylül (September) ve Ekim (October) aylarında dikkat çeken bir farklılık söz konusu. Zira Eylül ayında Bitcoin genelde değer kaybederken Ekim ayında ise genelde değer kazanıyor. 8 yıllık geçmiş dönemde Bitcoin, Ekim ayında sadece 2 kez değer kaybetti. 9 yıllık süreçte ise Bitcoin Eylül ayında 7 kez değer kaybettiği gözleniyor.

bitcoin yorum Bitcoin yorum: Ekim ayı Eylül’den daha mı iyi geçecek?

Yukarıdaki tablodan Bitcoin’in Ekim ayını değerlenerek çıkmasının daha yüksek olasılıkta  olduğu gözleniyor.

Lütfen Bkz: Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Ekim ayı için “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki önemli bir açıklama bulundu. Ünlü yazarın açıklamaları oldukça dikkat çekti. Zira Kiyosaki Ekim ayında küresel piyasalarda ciddi bir kriz beklentisi içerisinde. Aşağıda Kiyosaki’nin konuyla ilgili paylaşımını görüyoruz.

“Hisse senedi piyasalarında Ekim ayında büyük bir çöküş geliyor. Niçin? Hazine ve FED, T-bills (hazine kâğıtları) konusunda kısa pozisyonda. Altın, gümüş, Bitcoin de çöküş yaşayabilir. Çöküşten sonra en iyi seçenek nakit gibi gözüküyor. Hisse senedi piyasalarındaki çöküş ardından piyasada çok fazla nakit olacağı için altın, gümüş ve Bitcoin’leri satmayın. Hisse senetleri çok tehlikeli. Dikkatli olun!”

Kiyosaki’nin uyarıları da oldukça ilginçti.

Bitcoin blockchain analizlerine göre bazı hesapların Bitcoin biriktirmeye devam etmesi de oldukça ilgi çeken diğer göstergeler arasında.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.