okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
70.192,75 USDT
eth
ETH
0%
Ethereum
3.789,93 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
512,21 USDT
xrp
XRP
-0.17%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.14%
Litecoin
88,13 USDT
bnb
BNB
0.21%
Binance Coin
619,85 USDT
sol
SOL
0.32%
Solana
178,72 USDT
avax
AVAX
0.01%
Avalanche
41,21 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.83%
Poladot
7,68 USDT
doge
DOGE
1.24%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin yorum: Ekim ayı Eylül’den daha mı iyi geçecek?

Bitcoin boğalarını harekete geçirecek kilit seviye!- Güncel Bitcoin teknik analizi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Eylül ayı Bitcoin için zorlu bir ay oldu. Ekim ayı nasıl geçecek? Bunun için geçmiş yıllarda Ekim ayında Bitcoin nasıl performans sergilemiş buna göz atacağız. Ayrıca Ekim ayında piyasaları bekleyen önemli gelişmelere bakacağız.


Bitcoin için Ekim ayı Eylül’den daha mı iyi geçecek?

Eylül ayının başında Bitcoin 52,800 doları gördü. Ancak Eylül zirvesinden sonra dışsal faktörlerin etkisi ile Bitcoin fiyatları düşüş trendine girdi. 21 Eylül’de bir ara 40 bin doların altına geriledi. Bu tarihten sonra BTC/USD paritesi 45 bin dolarlık direnç hattını kırmakta zorlanıyor.

bitcoin yorum Bitcoin yorum: Ekim ayı Eylül’den daha mı iyi geçecek?

Aşağıdaki tabloda aylara göre Bitcoin’in gösterdiği performansı görüyoruz. Eylül (September) ve Ekim (October) aylarında dikkat çeken bir farklılık söz konusu. Zira Eylül ayında Bitcoin genelde değer kaybederken Ekim ayında ise genelde değer kazanıyor. 8 yıllık geçmiş dönemde Bitcoin, Ekim ayında sadece 2 kez değer kaybetti. 9 yıllık süreçte ise Bitcoin Eylül ayında 7 kez değer kaybettiği gözleniyor.

bitcoin yorum Bitcoin yorum: Ekim ayı Eylül’den daha mı iyi geçecek?

Yukarıdaki tablodan Bitcoin’in Ekim ayını değerlenerek çıkmasının daha yüksek olasılıkta  olduğu gözleniyor.

Lütfen Bkz: Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Ekim ayı için “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki önemli bir açıklama bulundu. Ünlü yazarın açıklamaları oldukça dikkat çekti. Zira Kiyosaki Ekim ayında küresel piyasalarda ciddi bir kriz beklentisi içerisinde. Aşağıda Kiyosaki’nin konuyla ilgili paylaşımını görüyoruz.

“Hisse senedi piyasalarında Ekim ayında büyük bir çöküş geliyor. Niçin? Hazine ve FED, T-bills (hazine kâğıtları) konusunda kısa pozisyonda. Altın, gümüş, Bitcoin de çöküş yaşayabilir. Çöküşten sonra en iyi seçenek nakit gibi gözüküyor. Hisse senedi piyasalarındaki çöküş ardından piyasada çok fazla nakit olacağı için altın, gümüş ve Bitcoin’leri satmayın. Hisse senetleri çok tehlikeli. Dikkatli olun!”

Kiyosaki’nin uyarıları da oldukça ilginçti.

Bitcoin blockchain analizlerine göre bazı hesapların Bitcoin biriktirmeye devam etmesi de oldukça ilgi çeken diğer göstergeler arasında.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.