1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin yeşil sahalara indi!

Bitcoin yeşil sahalara indi!

Bitcoin yeşil sahalara indi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avrupa’nın önemli futbol takımlarından bir olan Hollanda takımı PSV Eindhoven, yaptığı anlaşma ile Bitcoin’e kapısını açtı. Detaylar haberimizde.

Bitcoin yeşil sahalara indi!

Futbol takımlarının kripto paralara olan ilgisi yeni bir şey değil. Birçok kulüp fan tokenler çıkararak kripto dünyasına adım attı. Non Fungible Tokenlerde (NFT) futbol dünyasında sıkça karşılaştığımız bir kripto aracı.

Avrupa’da Bitcoin’in bir futbol takımı ile buluşması da alanında ilk defa oluyor. Avrupa ve Hollanda futbolunun önemli takımlarından biri olan PSV Eindhoven, yatığı sponsorluk anlaşması ile Bitcoin dünyasına giriş yaptı.

Ünlü futbol takımı, Vogel şirketi Anycoin Direct ile yeni bir sponsorluk anlaşması imzaladığını duyurdu. Söz konusu haberin kripto dünyasını yakından ilgilendiren kısmı bu değil.

Anlaşmaya göre PSV kulübü sponsorluk anlaşmasından doğan ücreti Bitcoin ile alacak. Bu yönüyle ilk defa bir Avrupa’da bir futbol kulübü Bitcoin ile sponsorluk anlaşması imzalamış oldu.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Hollanda takımı yaptığı resmi açıklama ile sponsorluk anlaşması yaptığını açıkladı ve ödemenin Bitcoin ile yapılacağını doğruladı.

 “Geleceğe odaklanan PSV, Anycoin Direct hizmetini benzersiz bir şekilde kullanmaya karar verdi. Sponsorluk tutarının tamamı Bitcoin olarak ödenecek.” 

Anycoin Direct, Avrupada faaliyet gösteren bir kripto para aracı şirketi ve şirket sponsorluk anlaşması ile önümüzdeki sezonda PSV’nin resmi sponsorları arasında yer alacak. Şirket yapılan sponsorluk anlaşmasının amacını Anycoin’i tanıtmak ve kripto farkındalığını artırmak olarak açıkladı. Sponsorluk anlaşmasına göre Anycoin Direct, Hollanda kulübüne yılda 480,000 dolara karşılık gelen Bitcoin ödeyecek.

Ortaklığı açıklayan Anycoin Direct COO’su Lennert Vlemmings, “Brainport bölgesinden bir teknoloji şirketi olarak PSV ile çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bitcoin’deki ödeme, AB’de kripto para biriminin benimsenmesi için bir sonraki adımı işaret ediyor” dedi.

Geçtiğimiz günlerde ünlü Fransız takımı PSG’de yeni transferi Lionel Messi’nin sözleşmesine göre alacağı ücretin başarı primlerini PSG token olarak ödeyeceklerini açıklamıştı. Futbol dünyası kapılarını kripto paralara açacak gibi gözüküyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.