1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin yeni ralliye ne zaman başlayacak? Ünlü analist yanıtladı!

Bitcoin yeni ralliye ne zaman başlayacak? Ünlü analist yanıtladı!

Bitcoin yeni ralliye ne zaman başlayacak? Ünlü analist yanıtladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, Fed tutanaklarının açıklanmasının ardından faiz artışı beklentileri ile düşüşe geçti ve bu seviyede takıldı. Ne zaman yükselişe geçecek? Ünlü kripto analisti soruya cevap arıyor. Detaylar haberimizde.

Bitcoin yeni ralliye ne zaman başlayacak? Ünlü analist yanıtladı!

Geçtiğimiz hafta Fed tutanaklarının açıklanmasından sonra Federal Rezerv’in beklenenden daha erken faiz artışına gideceği neredeyse kesinleşince Bitcoin 40,000 dolar seviyesine kadar geriledi. Sonrasında BTC, Bir miktar toparlanarak 42,000 dolar seviyesine yükseldi. Kripto para, Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının ardından 44,000 dolara yükselse de bu direnç noktasının üzerinde kararlı bir duruş sergileyemedi ve tekrar 42,000 dolar seviyesine geriledi. BTC günlerdir bu noktada konsolide oluyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

2022 yılının ocak ayını beklentilerin altında geçiren Bitcoin için ünlü kripto analisti Justin Bennet’tan yeni bir tahmin geldi. Bennet, BTC’nin önümüzdeki günlerde bir ralliye başlayacağını öngörüyor.

Bennett, BTC’nin tarihi fiyat hareketindeki verilere baktığını ve piyasa değerine göre en büyük kripto para için %20-30’luk bir rallinin yaklaştığını gösterdiğini ifade etti.

bitcoin Bitcoin yeni ralliye ne zaman başlayacak? Ünlü analist yanıtladı!

Bitcoin’in her düşüşten sonra en düşüğü %27 artışla sonuçlanan olan bir ralli başlattğını ve bu yükselişlerin ortalamasının %63 olduğunu vurgulayan ünlü analist, lider kripto para biriminin 50,000 dolar ile 53,000 dolar arasında bir seviyeye yükseleceğini öngördü. Ancak bu seviyeye gelmeden önce 46,500 dolarlık direnç noktasını alması gerektiğini belirtti.

“2021’in başından beri, tasfiye fitilinin altına düştüğümüz yerleri görüyoruz. Her seferinde buradan bir yükseliş meydana geldi. Burada en düşük seviyeyi 40,000 dolar olarak alırsak. %27 bir yükselişin bizi 50,000 dolara götüreceğini görüyorum. Önümüzdeki birkaç hafta içinde 45.600 dolara ve potansiyel olarak 50.000-53.000 dolara bir hareket bekliyorum.”

Bitcoin haftanın ilk gününde Coinmarketcap verilerine göre 42,582 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %1,12 değer kaybeden BTC’nin yazım anındaki toplam değeri 806 milyar dolar ve bu seviyeye denk gelen piyasa hakimiyet oranı ise %39,5.

 

24 saatlik BTC fiyat değişimi

bitcoin Bitcoin yeni ralliye ne zaman başlayacak? Ünlü analist yanıtladı!

 

 

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: