1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin yatay seyrederken balinalar nasıl pozisyon alıyor?

Bitcoin yatay seyrederken balinalar nasıl pozisyon alıyor?

Bitcoin yatay seyrederken balinalar nasıl pozisyon alıyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin günlerdir yatay bir seyir izliyor. Bitcoin bu seviyelerde iken balinalar nasıl pozisyon alıyor. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin yatay seyrederken balinalar nasıl pozisyon alıyor?

Bitcoin geçtiğimiz hafta ETF haberinin gelmesinin ardından 66,900 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. BTC bu seviyeyi fazla tutamadı ve gelen düzeltme ile 58,000 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu noktadan destek alan lider kripto para birimi yönünü yukarı çevirdi ve tekrar 60,000 doların üzerine tırmandı.

Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 61,481 dolardan işlem görüyor. BTC son bir haftadır bu seviyelerde yatay bir görünümde. Son 7 günlük getirisi %0,78. Bitcoin’in piyasa değeri 1,159 trilyon dolar. Bu devasa hacmin büyük büyük kısmını elinde bulunduran Bitcoin balinalarının hareketleri BTC yatırımcılarının dikkatle izlediği ir gösterge olarak biliniyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken’in verileri madencilik operatörlerinin ve uzun vadeli sahiplerinin Bitcoin (BTC) artışına bu ay aktif olarak yardım ettiğine dikkat çekiyor. Shocktober” isimli istihbarat raporu, piyasanın önümüzdeki aylarda olumlu bir sonuç beklediğine dair çeşitli verileri ortaya koyuyor. Büyük Bitcoin madencileri ve balinalar tarafından devam eden Bitcoin birikimi balinaların fiyat artışına dair pozisyon aldıklarını gösteriyor.

Bitcoin Bitcoin yatay seyrederken balinalar nasıl pozisyon alıyor?

Bitcoin satışlarını sahibine göre bölen bir başka gösterge olan BTC Hodl Waves, ‘eski kripto paraların’ (altı aydan uzun süredir etkin olmayan Bitcoin’ler) eylül ayında düşen oranının yeniden yükselmeye başladığını gösteriyor.

bitcoin

Kraken’in bulgularına göre, Riot, Marathon, Bitfarms, Argo ve Hut8 gibi büyük Bitcoin madencileri ile zorlu piyasa koşullarında bile Bitcoin varlıklarını korumayı sürdürdü.  Diğer bir gösterge olan 0-hop arzı, doğrudan Coinbase işlemlerinden madencilik sübvansiyonu alan adresleri ifade ediyor. Eylül ayı itibariyle, bu istatistik yaklaşık %50 arttı, şu anda büyük ölçüde Amerikan topraklarında yoğunlaşan büyük madencilik şirketleri, yakın gelecekte piyasaya satılma olasılığı düşük olan 20.4 binden fazla Bitcoin’i stokladılar. Bu da bir arz kıtlığı yaratarak fiyat artışını tetikleyebilir.

Kaynak