1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Analist, Wall Street’in Bitcoin’e yenilenen ilgisinin arkasında sebepleri açıklıyor

Analist, Wall Street’in Bitcoin’e yenilenen ilgisinin arkasında sebepleri açıklıyor

Analist, Wall Street’in Bitcoin’e yenilenen ilgisinin arkasında sebepleri açıklıyor
0

Wall Street’in Bitcoin ve kriptoya yenilenen ilgisinin arkasında ne var? Yüklü miktarda BTC’ye sahip olan üst düzey yönetici bu ilginin sebeplerini açıklıyor.


Durduk yere Wall Street’in Bitcoin ve kriptoya ilgisinin arkasında ne var?

International Blockchain Consulting Group (IBC) Başkanı Khurram Shroff, kripto para birimlerinin gelecekte külçe altının yerini alabileceğine inanıyordu. Wall Street’in kripto para piyasasına olan “yenilenen ilgisi” hakkında konuşan üst düzey yönetici, Bitcoin’in az bulunma özelliğinin bu tür piyasalarda “canlılığın korunmasına yardımcı olduğuna” inanıyor. Shroff bir raporda şöyle diyor:

“Merkezsiz kripto para birimleri, Wall Street’te yeniden ilgi uyandırıyor. Sadece bir yıl önce böyle bir ilgi imkansız görünüyordu.”

koinmedya_telegram

Bir girişimci olarak yaklaşık bir milyon BTC’ye sahip olduğu tahmin ediliyor. Bu da onu bulunduğu bölgede en yüklü Bitcoin sahibi yapıyor. Khurram Shroff, Dubai merkezli bir girişimci. Sözlerine şöyle devam ediyor:

“Bitcoin’in 21 milyon arz sınırına sahip olması, külçe piyasası baskı altında ezilirken, kripto piyasasının canlı kalmasına yardım etti.”

Shroff’un IBC grubu, Ethereum’un güncellemesini başlatılmasına destek olmak için 21 Kasım’da ETH 2.0 staking’e 10 milyon dolar yatırmıştı. Bu yatırım ile ilgili konuşan Shroff, blockchain teknolojisinin tüm işlemleri değiştireceğine inancını dile getirmişti.

koinmedya_brave

International Blockchain Consulting Group (IBC) Başkanı Khurram Shroff, Ethereum 2’nin dağıtılmış konsensüs modelinin yeniliğe yol açacağını iddia ediyor. Ona göre Ethereum 2.0 için Proof-of-Stake modeli büyük sunucu çiftlikleri gerektirmiyor. Bundan dolayı da daha çevre dostu. Şöyle devam ediyor:

“Bu, kripto piyasasının çağdaş dünyanın sürekli gelişen ihtiyaçlarına adapte olmanın ne kadar yetenekli olduğunu gösterme şeklidir.”

Buna ilave olarak Shroff şeffaflığı “blockchain teknolojisinin temel taşı” olarak nitelendiriyor. Ona göre bu teknolojinin Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ekonomisi üzerinde olumlu bir etkisi olacak.

Kaynak

Bitcoin Wall Street aşk – nefret ilişkisi ne zaman bitecek?

Bitcoin Wall Street arasındaki aşk ile nefret arasındaki gidip gelen ilişkinin arkasında sebepler neler? BTC, burası için bir tehdit oluşturuyor olabilir.


Bitcoin Wall Street üzerine yorumlar

Bitcoin ile Wall Street arasında şu an aşk ile nefret arasında gidip gelen bir ilişki var. Mesela, Paul Tudor Jones gibi geleneksel yatırımcılar kripto piyasasına yatırım yapmaya başladı. Diğer yandan ise JP Morgan CEO’su Jamie Dimon ise 2017’den bu yana Bitcoin’i bir dolandırıcılık olarak adlandırmaya devam ediyor. Warren Buffet gibi ünlü bir isim bile kripto paraları “değersiz” diye nitelendirmişti.

Son Goldman Sachs raporu ise neden Bitcoin’i bir varlık ya da uygun bir yatırım olarak görmedikleri ile ilgili beş sebebe yer veriyor. Bu beş gerekçeden birinde şöyle deniliyor: “Bitcoin, enflasyona karşı koruma sağladığı yönünde kanıtlar göstermiyor.” Raporda yer alan bu değerlendirme birçok açıdan yanlış ve temelde finansal kriz dönemlerinde Bitcoin’e güvenilemeyeceği anlamına geliyor.

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Bitcoin, Venezuela, Zimbabve, Güney Sudan ve finansal krizle karşı karşıya kalan diğer birçok gelişmekte olan ekonominin bir parçası haline geldi ve değişim aracı oldu. Hatta bu Covid-19 krizi döneminde El Salvador’daki bir köyde Bitcoin’in insanlar tarafından günlük alış verişlerinde kullanılması da dikkat çekti. Kriz zamanları ve enflasyon dönemlerinde BTC güvenilir bir alternatif. Tarihi veriler da bunun kanıtı.

Bitcoin Wall Street arasındaki aşk ile nefret arasındaki gidip gelen ilişkinin arkasında sebepler neler? BTC, burası için bir tehdit oluşturuyor olabilir.

Bunlara ilave olarak Gemini borsasından Winklevoss ikizleri, Bitcoin Wall Street işbirliğinin işleri daha iyi yapacağını öne sürdüler. Bütün bunlar iki soru doğuruyor. Wall Street neden Bitcoin’in kabul etmiyor? Sadece bilgisizliklerinden mi kaynaklanıyor yoksa Bitcoin buradaki iş modelini mi tehdit ediyor?

Abra CEO’su Bill Barhydt, katıldığı son programda bu iki husus hakkında konuştu. Şöyle diyor: “Çok basit. Bitcoin 20 yıl önce yoktu ve şimdi milyar dolarlar ediyor. Bu durum geleneksel bir ekonomistin anlam veremediği ve alışık olmadığı bir şey. Bundan dolayı mevcut durumu koruma girişimi görüyoruz.”

İlgili – Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Aslında bu sözler çok anlam ifade ediyor. Hızla büyüyen BTC, geleneksel piyasa oyuncuları için tehdide dönüştü. Ayrıca merkeziyetsiz bir para birimi fikri de mevcut finansal sıkıntı döneminde daha fazla dikkat çekiyor.

Kraken’den Dan Held de birkaç kurumsal şirketin kripto alanına girdiğini belirtiyor. Sebebi kriptoya inanmaları değil, asıl sebebi buradaki gelişmeleri kaçırma korkusu.

Sonuç olarak Bitcoin Wall Street aşk – nefret ilişkisi şu an tahmin edilemez bir yönde ilerliyor. Ne zaman biteceğini de söylemek zor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: