BTC : 82169 ₺ ETH : 1.871 ₺ XRP : 46.14 ₺ LTC : 7.675 ₺ USDT : 352.8 ₺ XLM : 0.2438 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin Wall Street aşk – nefret ilişkisi ne zaman bitecek?

Bitcoin Wall Street aşk – nefret ilişkisi ne zaman bitecek?

Bitcoin Wall Street aşk – nefret ilişkisi ne zaman bitecek?
0

Bitcoin Wall Street arasındaki aşk ile nefret arasındaki gidip gelen ilişkinin arkasında sebepler neler? BTC, burası için bir tehdit oluşturuyor olabilir.


Bitcoin Wall Street üzerine yorumlar

Bitcoin ile Wall Street arasında şu an aşk ile nefret arasında gidip gelen bir ilişki var. Mesela, Paul Tudor Jones gibi geleneksel yatırımcılar kripto piyasasına yatırım yapmaya başladı. Diğer yandan ise JP Morgan CEO’su Jamie Dimon ise 2017’den bu yana Bitcoin’i bir dolandırıcılık olarak adlandırmaya devam ediyor. Warren Buffet gibi ünlü bir isim bile kripto paraları “değersiz” diye nitelendirmişti.

Son Goldman Sachs raporu ise neden Bitcoin’i bir varlık ya da uygun bir yatırım olarak görmedikleri ile ilgili beş sebebe yer veriyor. Bu beş gerekçeden birinde şöyle deniliyor: “Bitcoin, enflasyona karşı koruma sağladığı yönünde kanıtlar göstermiyor.” Raporda yer alan bu değerlendirme birçok açıdan yanlış ve temelde finansal kriz dönemlerinde Bitcoin’e güvenilemeyeceği anlamına geliyor.

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

koinmedya_brave

Bitcoin, Venezuela, Zimbabve, Güney Sudan ve finansal krizle karşı karşıya kalan diğer birçok gelişmekte olan ekonominin bir parçası haline geldi ve değişim aracı oldu. Hatta bu Covid-19 krizi döneminde El Salvador’daki bir köyde Bitcoin’in insanlar tarafından günlük alış verişlerinde kullanılması da dikkat çekti. Kriz zamanları ve enflasyon dönemlerinde BTC güvenilir bir alternatif. Tarihi veriler da bunun kanıtı.

Bitcoin Wall Street arasındaki aşk ile nefret arasındaki gidip gelen ilişkinin arkasında sebepler neler? BTC, burası için bir tehdit oluşturuyor olabilir.

Bunlara ilave olarak Gemini borsasından Winklevoss ikizleri, Bitcoin Wall Street işbirliğinin işleri daha iyi yapacağını öne sürdüler. Bütün bunlar iki soru doğuruyor. Wall Street neden Bitcoin’in kabul etmiyor? Sadece bilgisizliklerinden mi kaynaklanıyor yoksa Bitcoin buradaki iş modelini mi tehdit ediyor?

Abra CEO’su Bill Barhydt, katıldığı son programda bu iki husus hakkında konuştu. Şöyle diyor: “Çok basit. Bitcoin 20 yıl önce yoktu ve şimdi milyar dolarlar ediyor. Bu durum geleneksel bir ekonomistin anlam veremediği ve alışık olmadığı bir şey. Bundan dolayı mevcut durumu koruma girişimi görüyoruz.”

İlgili – Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Aslında bu sözler çok anlam ifade ediyor. Hızla büyüyen BTC, geleneksel piyasa oyuncuları için tehdide dönüştü. Ayrıca merkeziyetsiz bir para birimi fikri de mevcut finansal sıkıntı döneminde daha fazla dikkat çekiyor.

Kraken’den Dan Held de birkaç kurumsal şirketin kripto alanına girdiğini belirtiyor. Sebebi kriptoya inanmaları değil, asıl sebebi buradaki gelişmeleri kaçırma korkusu.

Sonuç olarak Bitcoin Wall Street aşk – nefret ilişkisi şu an tahmin edilemez bir yönde ilerliyor. Ne zaman biteceğini de söylemek zor.

Kaynak

Etiketler: