Loading...
btc
BTC
0.61%
Bitcoin
67.063,81 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.514,46 USDT
bch
BCH
0.81%
Bitcoin Cash
394,45 USDT
xrp
XRP
3.42%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
73,29 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
594,80 USDT
sol
SOL
2.67%
Solana
173,65 USDT
avax
AVAX
2.18%
Avalanche
28,78 USDT
ada
ADA
-0.7%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.3%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
6.74%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
1.72%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Wall Street bankaları Bitcoin’e dört elle sarılacak!

Wall Street bankaları Bitcoin’e dört elle sarılacak!

kripto para piyasası ağustos ayı değerlendirmesi
kripto para piyasası ağustos ayı değerlendirmesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

JPMorgan eş başkanı Wall Street-Bitcoin ilişkisi hakkında konuştu.


Wall Street bankaları Bitcoin’e dört elle sarılacak!

CNBC ile yaptığı bir mülakatta konuşan JPMorgan eş başkanı Daniel Pinto, Bitcoin’in farklı varlık yönetim şirketleri ve yatırımcılar tarafından yaygın olarak kullanılmaya başlandığında, Wall Street bankalarının da Bitcoin’e dört elle sarılacakları görüşünde.

Bu açıklama, Ocak 2020’de yapılan JPMorgan Chase traderlar ve satış personelleri toplantısı ardından geldi. O sırada, bankanın küresel piyasalar başkanı olan Troy Rohrbaugh, JPMorgan’ın Bitcoin’e dahil olup olmayacağı konusundaki bir soruyu yanıtladı.

Rohrbaugh buna cevap vermek için patronu Pinto’yu işaret etti. Eş başkan Pinto, Bitcoin konusunda kesinlikle açık fikirli olmasına rağmen şunu vurguladığını söyledi: “Talep henüz orada değil.”

Image result for wall street banks

Kurumsal yatırımcılar piyasaya hareket getirdi

Eş başkanı Daniel Pinto, özellikle, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock‘un bitcoin vadeli işlemleri yoluyla kripto pazarına girme deneyimini hatırlattı.

Pinto, Bitcoin ticaretinin yasal olarak düzenlenmesinin yönetilebilir olacağını ve eğer bu gerçekleşirse, yılların tecrübesine sahip borsaların ve traderların bu işe girebileceğini kaydetti.

Bu noktada, yalnız bu hafta içerisinde, Tesla, PayPal ve BNY Mellon Bitcoin birikimlerini artırdılar. Bu talep büyüyerek devam ederse, Wall Street bankalarının da bu rekabete girme konusunda baskı hissedebilecekleri açık.

Doğal olarak en fazla yasal düzenlemelere tabi olan finansal kurum konumundaki bankalar kripto alanına girme konusunda çekingen davranıyorlar. Öte yandan 6 büyük ABD bankasından birinin bu işe girmesi Bitcoin’in meşruiyetini artıracaktır.

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Kaynak

Durduk yere Wall Street’in Bitcoin ve kriptoya ilgisinin arkasında ne var?

International Blockchain Consulting Group (IBC) Başkanı Khurram Shroff, kripto para birimlerinin gelecekte külçe altının yerini alabileceğine inanıyordu. Wall Street’in kripto para piyasasına olan “yenilenen ilgisi” hakkında konuşan üst düzey yönetici, Bitcoin’in az bulunma özelliğinin bu tür piyasalarda “canlılığın korunmasına yardımcı olduğuna” inanıyor. Shroff bir raporda şöyle diyor:

“Merkezsiz kripto para birimleri, Wall Street’te yeniden ilgi uyandırıyor. Sadece bir yıl önce böyle bir ilgi imkansız görünüyordu.”

Bir girişimci olarak yaklaşık bir milyon BTC’ye sahip olduğu tahmin ediliyor. Bu da onu bulunduğu bölgede en yüklü Bitcoin sahibi yapıyor. Khurram Shroff, Dubai merkezli bir girişimci. Sözlerine şöyle devam ediyor:

“Bitcoin’in 21 milyon arz sınırına sahip olması, külçe piyasası baskı altında ezilirken, kripto piyasasının canlı kalmasına yardım etti.”

Shroff’un IBC grubu, Ethereum’un güncellemesini başlatılmasına destek olmak için 21 Kasım’da ETH 2.0 staking’e 10 milyon dolar yatırmıştı. Bu yatırım ile ilgili konuşan Shroff, blockchain teknolojisinin tüm işlemleri değiştireceğine inancını dile getirmişti.

International Blockchain Consulting Group (IBC) Başkanı Khurram Shroff, Ethereum 2’nin dağıtılmış konsensüs modelinin yeniliğe yol açacağını iddia ediyor. Ona göre Ethereum 2.0 için Proof-of-Stake modeli büyük sunucu çiftlikleri gerektirmiyor. Bundan dolayı da daha çevre dostu. Şöyle devam ediyor:

“Bu, kripto piyasasının çağdaş dünyanın sürekli gelişen ihtiyaçlarına adapte olmanın ne kadar yetenekli olduğunu gösterme şeklidir.”

Buna ilave olarak Shroff şeffaflığı “blockchain teknolojisinin temel taşı” olarak nitelendiriyor. Ona göre bu teknolojinin Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ekonomisi üzerinde olumlu bir etkisi olacak.

Kaynak

Bitcoin Wall Street aşk – nefret ilişkisi ne zaman bitecek?

Bitcoin Wall Street arasındaki aşk ile nefret arasındaki gidip gelen ilişkinin arkasında sebepler neler? BTC, burası için bir tehdit oluşturuyor olabilir.


Bitcoin Wall Street üzerine yorumlar

Bitcoin ile Wall Street arasında şu an aşk ile nefret arasında gidip gelen bir ilişki var. Mesela, Paul Tudor Jones gibi geleneksel yatırımcılar kripto piyasasına yatırım yapmaya başladı. Diğer yandan ise JP Morgan CEO’su Jamie Dimon ise 2017’den bu yana Bitcoin’i bir dolandırıcılık olarak adlandırmaya devam ediyor. Warren Buffet gibi ünlü bir isim bile kripto paraları “değersiz” diye nitelendirmişti.

Son Goldman Sachs raporu ise neden Bitcoin’i bir varlık ya da uygun bir yatırım olarak görmedikleri ile ilgili beş sebebe yer veriyor. Bu beş gerekçeden birinde şöyle deniliyor: “Bitcoin, enflasyona karşı koruma sağladığı yönünde kanıtlar göstermiyor.” Raporda yer alan bu değerlendirme birçok açıdan yanlış ve temelde finansal kriz dönemlerinde Bitcoin’e güvenilemeyeceği anlamına geliyor.

 

Bitcoin, Venezuela, Zimbabve, Güney Sudan ve finansal krizle karşı karşıya kalan diğer birçok gelişmekte olan ekonominin bir parçası haline geldi ve değişim aracı oldu. Hatta bu Covid-19 krizi döneminde El Salvador’daki bir köyde Bitcoin’in insanlar tarafından günlük alış verişlerinde kullanılması da dikkat çekti. Kriz zamanları ve enflasyon dönemlerinde BTC güvenilir bir alternatif. Tarihi veriler da bunun kanıtı.

Bitcoin Wall Street arasındaki aşk ile nefret arasındaki gidip gelen ilişkinin arkasında sebepler neler? BTC, burası için bir tehdit oluşturuyor olabilir.

Bunlara ilave olarak Gemini borsasından Winklevoss ikizleri, Bitcoin Wall Street işbirliğinin işleri daha iyi yapacağını öne sürdüler. Bütün bunlar iki soru doğuruyor. Wall Street neden Bitcoin’in kabul etmiyor? Sadece bilgisizliklerinden mi kaynaklanıyor yoksa Bitcoin buradaki iş modelini mi tehdit ediyor?

Abra CEO’su Bill Barhydt, katıldığı son programda bu iki husus hakkında konuştu. Şöyle diyor: “Çok basit. Bitcoin 20 yıl önce yoktu ve şimdi milyar dolarlar ediyor. Bu durum geleneksel bir ekonomistin anlam veremediği ve alışık olmadığı bir şey. Bundan dolayı mevcut durumu koruma girişimi görüyoruz.”

İlgili – Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Aslında bu sözler çok anlam ifade ediyor. Hızla büyüyen BTC, geleneksel piyasa oyuncuları için tehdide dönüştü. Ayrıca merkeziyetsiz bir para birimi fikri de mevcut finansal sıkıntı döneminde daha fazla dikkat çekiyor.

Kraken’den Dan Held de birkaç kurumsal şirketin kripto alanına girdiğini belirtiyor. Sebebi kriptoya inanmaları değil, asıl sebebi buradaki gelişmeleri kaçırma korkusu.

Sonuç olarak Bitcoin Wall Street aşk – nefret ilişkisi şu an tahmin edilemez bir yönde ilerliyor. Ne zaman biteceğini de söylemek zor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.