1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Sonunda bu da oldu! Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en popüler kripto SHIB coin

Sonunda bu da oldu! Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en popüler kripto SHIB coin

Sonunda bu da oldu! Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en popüler kripto SHIB coin
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hergün, herkes onu konuşuyor! Sonunda Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en popüler kripto para SHIB coin oldu!

En popüler 3. kripto SHIB coin (Shiba Inu)

Elon Musk’ın popüler kriptosu Dogecoin’den ilham alınarak, internet espirileri (meme) üzerine yaratılan bir kripto para birimi olan Shiba Inu (SHIB), neredeyse her gün yeni bir zirve yapıyor.  

İlgili: Shiba Inu (SHIB) nedir? Geleceği var mı?

Bacancy Technology tarafından yakın tarihli bir araştırma, bu kadar popüler olduğu bir dönemde SHIB’in, Google’da da en çok aranan üçüncü kripto para birimi haline geldiğini ortaya koydu.

SSonunda bu da oldu! Bitcoin ve Ethereum'dan sonra en popüler kripto SHIB coin

MarketWatch’a göre, Shiba Inu bu yıl şimdiye kadar ayda ortalama 2,8 milyon, Bitcoin’in ise aylık ortalama 22 milyon arama aldığını gösteriyor. İkinci sırada ise, ayda ortalama 6,3 milyon arama ile Ethereum geliyor.

Özellikle, Shiba Inu’nun göz kamaştırıcı fiyat performansı, önde gelen merkezsiz borsa Uniswap (UNI) ve Terra’nın (LUNA) ve hatta en büyük rakibi DOGE’nin de önüne geçerek, piyasa değeri bakımından 9. en büyük kripto para birimi olmasını sağladı. 

Shiba Inu’nun fiyatı bu haftanın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak, 0.000059$’a ulaştı. Ancak SHIB severlere bu ATH yetmedi ve kripto para, son 24 saat içinde 0.00008854 dolar ile yeni bir zirve daha kaydetti. (Şu anda 0.000066$ civarında işlem görüyor.)

Peki Shiba Inu (SHIB) neden yükseldi?

Sonunda bu da oldu! Bitcoin ve Ethereum'dan sonra en popüler kripto SHIB coin

İlgili: En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2021-2030

Kripto para biriminin fiyatı, dolaşımdaki devasa arzının bir kısmının yıkılmasının ardından piyasayı kasıp kavuran SHIB çılgınlığının ortasında son üç ayda yaklaşık %800 arttı.

Elbette yükselen yalnızca fiyatı ve piyasa değeri değildi. Shiba coinin 24 saatlik işlem hacmi de rekor bir seviyeye ulaşarak, Bitcoin’i bile geçti.

Bir kripto savunucusunun, Dogecoin destekçisi olarak bilinen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a, elinde ne kadar SHIB tuttuğunu sormasının hemen ardından, kripto para biriminin işlem hacmi Ethereum’unkiyle rekabet edecek seviyelere yükseldi.

Ancak Musk, tek kelimeyle “hiç” yanıtını verdi ve daha sonra yalnızca BTC, ETH ve DOGE satın aldığını söyledi. Bu, kripto para biriminin fiyatında anında %10’dan fazla düşüşe yol açtı.

İlgili: Elon Musk kripto piyasasını etkilemeye devam ediyor! Shiba Inu sahipleri tepkili!

SHIB’in işlem hacmi ve fiyatı büyük ölçüde, projenin merkezsiz borsası ShibaSwap’in 25.000$ değerinde SHIB ve LEASH tokeni yakmak için havuzlar oluşturma ve borsaya yeni pariteler ekleme planlarını açıklamasının ardından yükseldi.

Borsadaki bazı token havuzları, tokenleri yok etmek ve kalıcı olarak dolaşımdan çıkarmak için bir yakma sistemi de uyguladı. Bunun da ötesinde, mevcut verilere göre SHIB balinaları, 100.000 doların üzerinde alım gerçekleştirdiği çin kripto para biriminin fiyatı büyük bir ralli yaptı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.