1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin ve Ethereum çıkış arıyor! Başarabilecekler mi?

Bitcoin ve Ethereum çıkış arıyor! Başarabilecekler mi?

Bitcoin ve Ethereum çıkış arıyor! Başarabilecekler mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Ethereum geçtiğimi hafta kripto piyasasında yaşadıkları düşüşün etkisinden çıkmaya çalışıyor. İki gözde kripto para bunu başarabilecek mi? Detaylar için lütfen haberimize göz atın.

Bitcoin ve Ethereum çıkış arıyor! Başarabilecekler mi?

46.000 dolar civarında birkaç günlük konsolidasyonun ardından, Bitcoin 45.000 doların altına düştü. Hızlı bir şekilde 46.000 dolara yükselmesine ve hatta bir gün sonra 47.000 dolara meydan okumasına rağmen, kazançlarını koruyamadı.  Anlık olarak 45,200 dolardan işlem görüyor.

Bkz: Bitcoin’de boğa koşusu ne zaman başlayacak?

Bununla birlikte, herhangi bir olumlu gelişme, kesinlikle 50.000 dolar, 52.000 dolar ve 54.000 dolar dirençle karşılanacaktır. Bitcoin’de metrikler bu direnç noktalarını geride bırakabileceğini gösteriyor. Bitcoin artık birçok analistinde dikkat çektiği bir noktada ve daha dengeli hareket ediyor. Lider kripto para biriminin temelleri her geçen gün daha da sağlamlaşıyor.

Ethereum Fiyatı

Altcoinlerin lideri 4,000 dolarlık fiyat etiketini zorladıktan sonra yaşanan geri çekilme ile 3,186 dolara kadar geriledi. Güçlü yapısı ile bir miktar toparlanan Ether bugün erken saatlerde 3,300 doların üzerine kadar tırmandı. Anlık olarak 3,330 dolardan işlem görüyor.

Ethereum’un önündeki ilk kritik dönemeç 3,350 dolarlık direnç noktası. Ether bu direnci kararlılıkla aşarşa yükseliş trendine devam edebilir. Buradan kırılan bir direnç noktayı 3,680 dolara işaretleyebilir.  Fiyatın 3,280 dolarlık destek noktası üzerinde kalması gerektiğini de belirtelim.

Ancak ünlü kripto analisti Justin Bennett’ın uyarılarında kulak vermekte fayda var. Bennett, ETH’nin haftalık kapanışı 3,320 doların üzerinde yapamadığını ve bunu uzun süredir başaramadığı durumda destek noktasının 3,000 dolarda olacağını vurguluyor. Bu noktanın üzerinde kararlı bir kapanış gerçekleşmez ise Ethereum’da bir miktar daha geri çekilme bekleyebiliriz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.