1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin boğa koşusuna ne zaman başlayacak? Ünlü CEO açıkladı

Bitcoin boğa koşusuna ne zaman başlayacak? Ünlü CEO açıkladı

Bitcoin boğa koşusuna ne zaman başlayacak? Ünlü CEO açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 50,000 doların üzerine çıktıktan sonra bu hafta içi bir gerileme yaşadı. Bu oynak yapıya rağmen yükseliş metrikleri sinyal veriyor. Ünlü CEO ayrıntıları açıkladı. Detaylar için lütfen haberimize göz atın.

Bitcoin boğa koşusuna ne zaman başlayacak? Ünlü CEO açıkladı

CryptoQuant’taki üst düzey bir yönetici, önde gelen kripto para biriminin zorlu haftasına rağmen Bitcoin (BTC) konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

On-chain analiz firmasının CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’in temel metriklerinden birkaçının, kral kriptosunun 52.774 doları gördükten sonra yaklaşık %15 düştüğünü gören bir haftanın ardından yükseliş belirtileri gösterdiğini söyledi.

Bitcoin Bitcoin boğa koşusuna ne zaman başlayacak? Ünlü CEO açıkladı

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ki Young Ju , 245.600 Twitter takipçisine, borsalardaki Bitcoin arzının 2021’deki en düşük seviyelerine yaklaştığını ve bunun büyük satış riskini azalttığı için bir yükseliş sinyali olarak yorumlanabileceğini belirtti.

“Borsalardaki BTC arzı önceki düşük seviyesini kırmak üzere. Bitcoin’de başka bir satış yönlü likidite krizi görmeyi umuyoruz.”

CryptoQuant CEO’su aynı zamanda kripto balinalarının Bitcoin’i türev borsalara taşıdığını bununda başka bir yükseliş belirtisi olduğunu ifade etti.

Balinalar, yeni pozisyonlar açmak veya marjları doldurmak için diğer borsalardan türev borsalara BTC gönderiyor. Tarihsel verilere bakarsanız, bunların birikiminden sonra uzun vadede fiyat yükselir. Pozisyonları uzun pozisyonlar gibi görünüyor.” 

Ki Young Ju daha önce de Bitcoin’in bu yıl 100.000 dolara fırlayacağına inandığını açıklamıştı.

“Şüphesiz bu yıl 100.000 dolara ulaşacak, ancak kısa vadede Coinbase Pro’dan önemli bir satın alma baskısı görmezsek, BTC’nin düşüş eğiliminde olacağını düşünüyorum.”

Ju, geçmişte yaptığı bu açıklama ile Bitcoin’deki düşüşü de tahmin etmişti. Lider kripto para birimi mayıs haziran aylarında yaşadığı şok düşüşün ardından tırmanışa geçti. Bu hafta içi bir düzeltme yaşasa da 45,000 doları destek olarak belirlemiş görünüyor.

Yazının kaleme alındığı anlarda Bitcoin, Coinmarketcap verilerine göre 45,200 dolardan işlem görüyor.

Kaynak