1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin tarihinde sadece beş kez görülen sinyal belirdi! Ne anlama geliyor?

Bitcoin tarihinde sadece beş kez görülen sinyal belirdi! Ne anlama geliyor?

Bitcoin tarihinde sadece beş kez görülen sinyal belirdi! Ne anlama geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin tarihinde daha önce sadece beş kez beliren bir satın alma sinyali belirdi. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin tarihinde nadir görülen sinyal belirdi!

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in kurucu ortağı ve CEO’su Su Zhu, Bitcoin’in nadir görülen bir yükseliş sinyali verdiğini açıkladı. Zhu, 447.000 Twitter takipçisine, Bitcoin’in Dormancy akış metriğinin tarihte sadece beş kez görülen bir seviyeye ulaştığına dikkat çekti. Bitcoin, Dormancy akışında alım bölgesine girdi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Her bir kripto paranın hareket ettirilmeden önce hareketsiz kaldığı ortalama gün sayısını ifade eden bu metrik piyasadaki düşüşleri zamanlamak ve boğa piyasasının nispeten normal koşullarda kalıp kalmadığını değerlendirmek için kullanıyor.

bitcoin

Zhu’nun dikkat çektiği başka bir Bitcoin metriği ise likit olmayan arz. Likit olmayan arz, çok az satış geçmişi olan cüzdanlardaki BTC’yi ifade ediyor. Likit olmayan arz arttığında, BTC üzerinde satış baskısı olmadığı anlaşılır ve bu da ralli şansını artırır.

Bitcoin

“Likit olmayan arz, 2021 yılının temmuz ayından bu yana keskin şekilde artıyor. Bu birikimi daha önce 2019’un ocak ayından 2021’in nisan ayına kadar görmüştük. Sonrasını biliyorsunuz.”

Ünlü analist, Bitcoin’in bir boğa koşusu öncesi birikim döneminde olduğunu ve bu dönemde satış baskısına boyun eğmenin büyük bir hata olacağını savunuyor.

Lider kripto para birmi Fed Başkan’ı Jerome Powell’ın açıklamalarının ardından 43,000 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin, 43,000 doları desteğe çevirmeye çalışıyor. Yazım anında 42,794 dolardan işlem gören BTC, son 24 saat içerisinde %1,43 değer kazandı ve düşüş trendini tersine çevirmeyi başardı. Bitcoin’in toplam piyasa değeri yeniden 800 milyar doların üzerine çıkarak 808 milyar dolara sıçradı. Bu değere karşılık gelen hakimiyet oranı ise %40,1.

Günlük Bitcoin (BTC) grafiği

Bitcoin

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: