1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin sıçramaya hazır mı? İşte Ünlü analistin tahmini

Bitcoin sıçramaya hazır mı? İşte Ünlü analistin tahmini

Bitcoin sıçramaya hazır mı? İşte Ünlü analistin tahmini
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin nisan ayının ortasından bu yana düşüş eğilimi gösteriyordu. Son dönemlerde yatay bir seyir izleyen lider kripto para birimi sıçramaya hazır mı? Detaylar haberimizde.

Bitcoin sıçramaya hazır mı? İşte Ünlü analistin tahmini

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralar nisan ayının ortasından bu yana yatırımcılarını üzüyor. Son dönemlerde piyasa yatay bir seyir izliyor. Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 32,422 dolardan işlem görüyor.

Ünlü sosyla medya platformu Twitter’da 320 bin takipçisi bulunan ve Bitcoin’e ilişkin tahminleri ile bilinen ünlü analist ‘CRYPTO₿IRB trend ve momentumda tam bir sıfırlama olduğunu gözlemledi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Analist, ağın bir bütün olarak şu anda kâr veya zarar durumunda olup olmadığını belirlemek için gerçekleşmemiş kâr ile gerçekleşmemiş zarar arasındaki farkın bir ölçüsü olan net gerçekleşmemiş kâr/zararı (NUPL) analiz ederek şunları ekledi:

“NUPL, Eylül 2019 veya Eylül 2020’de 6-9 bin USD’den işlem gördüğü zamanki kadar aşırı satıldığını öne sürüyor. 23-24 bin alırsak şanslıyız, ancak pazar Kasım-Aralık aylarında büyük bir sıçrama ve son ayağa kalkmaya hazır.”

Teknik olarak, BTC’nin önce şu anda 35.200 dolar olan 50 günlük hareketli ortalamayı geri alması gerekecek. Yükseliş trendini daha da güçlendirmek için bir sonraki hedef, Tradingview’e göre 44.670 dolar olan 200 günlük MA. Uzun vadeli düşüş eğilimine işaret eden günlük zaman çerçeveli ölüm çaprazı 15 Haziran’da gerçekleşti.

Bitcoin Bitcoin sıçramaya hazır mı? İşte Ünlü analistin tahmini

Bitcoin pazarlarının temelleri hala oldukça sağlam. Piyasa hareket ettiricisi Elon Musk, bu hafta iki şirketi Tesla ve SpaceX’in Bitcoin’i elinde tuttuğunu açıklamasıyla büyük bir etki yarattı. Kendilerinin yanı sıra satma niyetlerinin olmadığını da sözlerine ekledi.

Doğal olarak buna tepki olarak FOMO güdümlü bir pompa vardı ve BTC açıklamalardan bu yana %10 değer kazandı.

Çin’deki baskılar sonucu oluşan FUD, endüstri uzmanları arasındaki genel fikir birliğinin olumlu olmasıyla birlikte dağılıyor gibi görünüyor. Büyük madenci göçü, yenilenebilir enerji kullanılarak daha fazla madenciliğin yapılmasına neden oldu. Ana akım medya bile artık Bitcoin madenciliğinin çevre için Çin’in hash gücüne hakim olduğu zamandan daha iyi olduğunu belirtiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.