Bitcoin satıp altın alma zamanı geldi mi?

bitcoin gold
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 14 Nisan 2021’de 64,863 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu tarihten sonra yaklaşık 4 haftadır Bitcoin boğaları pariteyi $60K’nın üstüne taşıyamıyor. Altında ise son haftalarda hafif bir yükseliş trendi dikkat çekiyor.


Bitcoin satıp altın alma zamanı geldi mi?

Bitcoin boğaları 60 bin dolarlık direnci kırmada zorlanıyor ancak parite 50 bin doların üstünde güçlü bir destekle tutunabiliyor. Şu ana kadar gerek madencilerden gerekse Bitcoin balinalarından yoğun bir satış gelmedi. Ancak Bitcoin fiyatlarının yükselen trenden  konsolidasyon sürecine girdiği gözleniyor.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki haftalık fiyat değişimini görüyoruz.

bitcoin altın Bitcoin satıp altın alma zamanı geldi mi?

Mart ayının ilk haftasında haftalık mumlar Bollinger Bandlarının (BB) üst sınırını son kez test etti. Daha sonra fiyatlar, BB’nin üst hattından uzaklaşmaya başladı. RSI değerlerinde ise düşüş trendi dikkat çekiyor.

MACD histogram değerlerinde ise yanan kırmızı mumlar Bitcoin fiyatlarında yükselen trendin sonuna geldiğimize işaret ediyor olabilir.

Aşağıdaki grafikte ise son günlerde artış trendi gösteren altının ons fiyatlarındaki haftalık değişimi görüyoruz. Gram altın uzun sürenin ardından tekrardan 490 TL’yi gördü.

Lütfen Bkz: Miami Belediye Başkanından FED’i kızdıracak Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek açıklamalar!

Altın fiyatları Mart ayının ilk haftasında dibi gördükten sonra yükselişe geçti. Geçtiğimiz hafta altın fiyatları uzun süreden sonra ilk kez Bollinger Bandlarının üst yarısına geçiş yaptı.

bitcoin altın Bitcoin satıp altın alma zamanı geldi mi?

Altın fiyatlarındaki artış ile beraber RSI değerlerinde de yükselen trend gözleniyor. MACD değerleri de bullish sinyaller veriyor. Bitcoin fiyatlarındaki MACD Histogram değerlerinin aksine altının MACD Histogram değerlerinde ise yeşil mumlar dikkat çekiyor.

Yukarıda Bitcoin ve altına ait BB, RSI ve MACD teknik göstergelerinin birbirlerine zıt yönde değişim göstertiyor olması dikkatlerden kaçmıyor.

Bitcoin ve kripto para varlıklarını altın ile çeşitlendirmenin zamanı gelmiş olabilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin satıp altın alma zamanı geldi mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.