fbpx
  1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Bitcoin saklamanın püf noktaları!

Bitcoin saklamanın püf noktaları!

Bitcoin saklamanın püf noktaları!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ‘in tamamen anonim olduğunu ve aynı zamanda Blockchain nedeniyle çok şeffaf olduğunu biliyoruz. Bu yüzden çalınan bitcoinleri geri almak çok zordur.


Bitcoin Saklama Yöntemleri İçin Birkaç Temel ve Hayati İpucu

Bitcoin saklama yöntemleri için size bir kaç temel nokta konusunda açıklamada bulunavcağız. Bu yüzden, cüzdanlarını korumak için bitcoin kullanıcıları tarafından alınacak güçlü önlemleri gerektirir. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, bugünlerde kötü amaçlı yazılımların çoğunun bitcoin çalma amaçlı çıktığını ortaya koymuştur. Aslında, tek amacı Bitcoin çalmak olan 150’ye yakın zararlı yazılım var.Bu yüzden Bitcoin’lerinizi korumak için güçlü bir önlem gerektirir. İşte size Bitcoin saklama yöntemleri için birkaç temel ama hayati ipuçları.

1. Çoklu imza cüzdan kullanın

Bu, hacker’ların adreslerine bitcoin gönderme yeteneğini çok zor hale getirir. Örneğin, bir cüzdanın toplam sayısı vardır, “x” dır ve bir işlemi imzalamak ve onaylamak için “y” sayı tuşunu imzalamanız gerekir. Sadece “y” anahtar sayısı imzalandığında, işlem gerçekleştirilir. Bu yöntem özellikle şirketler için ve kurucu ortak olan veya kuruluşunuzda büyük bir liderliğe sahip kişiler için çok yararlıdır.

Finansal işlemleri gerçekleştirecek bir grup oluşturabilir ve her işlemin gerçekleştirilmesi için, grubun tüm üyeleri işlemi imzalamak zorunda kalacaktır. Bu nedenle, hacker, her çalışanın bilgisayarına / cihazına bitcoinleri çalabilmesi için erişim sağlamalıdır, aksi takdirde güvenli olacaktır.

2. Cüzdanınızı şifreleyin

Bu, cüzdanınıza yasadışı olarak erişebilmesinin mümkün olması durumunda, hacker için bir başka engel olacaktır. Şifrenizin yeterince uzun olduğundan ve büyük ve küçük harfli karakterler içerdiğinden emin olun. Buna ek olarak, bir şifre üreticisi kullanmayı da düşünmelisiniz.

koinmedya_paradex

3. Güçlü bir şifre ve tuş vuruşu karıştırıcı kullanın

Bu, bilgisayar korsanlarının cüzdanınıza erişmesini oldukça zorlaştıracaktır, ancak aynı zamanda bir tuş vuruşunu taktığınızdan emin olmalısınız, çünkü bilgisayarınız bir uzaktan yönetim aracı veya bir keylogger tarafından enfekte olursa, tuş vuruşlarınız kolayca kaydedilebilir ve bilgisayar korsanları Cüzdanınıza erişim kazanabilirsiniz. Bu nedenle, bilgisayarınıza bir tuş vuruşu karıştırıcı yüklemeniz gerekir.

4. Düzenli Yedeklemeler

Çeşitli yerlerde normal yedeklemeleri sürdürmek için bir alışkanlık haline getirin ve konumun güvenli olduğundan emin olmayı unutma. Yedekleri çevrimiçi saklarsanız, lütfen yedeklerin şifrelenmiş olduğundan emin olun.

5. Soğuk Depo

Basit terimlerle, soğuk depolama, bitcoin’lerinizi çevrimdışı saklamak Bitcoin saklama yöntemleri arasında yer gelir; bu, bitcoin’larınızın internete bağlı olmayan bir bilgisayarda depolanacağı anlamına gelir. Bu, genellikle internete bağlı olarak (RAT’ler, keylogger’lar vb.) cüzdanınızın tehlikeye girmesini engeller. İnternete bağlı olmayan bir bilgisayara ya da trezor gibi donanım cüzdanlarını kullanarak 119 $’a mal olan Armory (cüzdan istemcisi) gibi soğuk depolamayı uygulamak için birçok yöntem vardır. Ayrıca kağıt cüzdanlar da kullanabilirsiniz ancak bunlar en üst düzeyde güvenlikle kullanılmalıdır.

Umarız bu makale, Bitcoin saklama yöntemleri açısında size faydalı olmuştur!

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler: