1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin piyasaları için 2 güzel haber!

Bitcoin piyasaları için 2 güzel haber!

Bitcoin piyasaları için 2 güzel haber!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin piyasaları birkaç gün önce aniden yaşanan bir çöküşün ardından iki güzel haber aldı. Baklaım bu güzel haberlerin piyasaya yansıması nasıl olacak.


Bitcoin piyasaları için 1.güzel haber!

İlk haber Venmo’dan. Venmo, kullanıcılarının Bitcoin ve diğer kripto paraları alıp satabileceğini, tutabileceğini duyurdu. Duyuru kamuoyundan büyük ilgi gördü. Bu konu ile ilgili Anthony Pompliano da twit paylaşarak desteğini gösterdi ve ana akım medyanın benimsemesinin devam ettiğini vurguladı.

Pompliano:” Venmo, 70 milyon kullanıcısının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alabileceğini , satabileceğini ve tutabileceğini duyurdu. Ana akım benimseme devam ediyor.

https://twitter.com/APompliano/status/1384478182032777216

Venmo’nun 70 milyon kullanıcısı var. Bu duyuru ile Venmo bu muazzam sayıdaki kullanıcısını bir şekilde kripto kullanmaya davet etmiş oluyor. Müşteriler kirpto satın alabilir, satabilir veya tutabilir .Ancak müşterilerin şu an için elinde sadece 4 seçenek var :Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin cash.

Açıklamayı yapan Venmo’nun kıdemli başkan yardımcısı Darrel Esch, Müşterilerinin kripto dünyasını Venmo’nun güvenli ortamında keşfetmelerini istediklerini söylüyor.

2020 Venmo Müşteri Davranışı Çalışmasına1 göre, Venmo müşterilerinin% 30’undan fazlası zaten kripto veya hisse senedi satın almaya başladı ve bunların% 20’si ise salgın sırasında başladı. Venmo ile birlikte daha büyük bir topluluk kripto dünyasına adım atacak.

Venmo’daki kriptolar bugün piyasaya sürülmeye başlıyor ve önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm müşteriler için doğrudan Venmo uygulamasında mevcut olacak. Daha fazla bilgi edinmek için www.venmo.com/crypto adresini ziyaret edebilirsiniz.

2. güzel haber

Kripto para dünyasının dev borsası Binance, Trump yönetimin bir bürokratını işe aldı. Trump yönetimi altındaki Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin vekil başkanı Brian Brooks, denizaşırı kripto para borsası devi Binance Holdings Ltd.’nin ABD iştiraki Binance.US’un yeni CEO’su olacak.

 Brooks bir röportajda 1 Mayıs’ta işe başlayacağını söyledi. Kripto borsasının bir sözcüsü de işe alımını doğruladı.

OCC’de geçirdiği süre boyunca Brooks, dijital para birimlerine karşı dostane tavrı nedeniyle sosyal medyada “Kripto müfettişi” olarak adlandırılmıştı. OCC, kendi gözetimi altında, bankaların kripto para saklama hizmetleri sağlayabileceğini ve ödeme faaliyetlerini kolaylaştırmak için stabilcoin kullanabileceğini, geleneksel finans kurumlarının kriptoya girmesini kolaylaştıran hamleleri açıklayan bir rehber yayınlamıştı.

Brooks, Mayıs 2020’den Ocak’a kadar Hazine Bakanlığı’nın bir birimi olan OCC’nin başkan vekili olarak görev yaptı. OCC’ye katılmadan önce, ABD bitcoin borsası Coinbase Global Inc.’in baş hukuk sorumlusuydu. Ayrıca daha önce ipotek devi Fannie Mae’nin baş hukuk müşaviri olarak çalışmıştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.