okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
68.417,57 USDT
eth
ETH
0.06%
Ethereum
3.847,16 USDT
bch
BCH
0.03%
Bitcoin Cash
470,54 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.06%
Litecoin
83,48 USDT
bnb
BNB
0.09%
Binance Coin
602,20 USDT
sol
SOL
0.1%
Solana
168,86 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
36,98 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.08%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
0.21%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Telekomünikasyon devinden kripto adımı!

Telekomünikasyon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Telekomünikasyon devi Deutsche Telekom kriptoya yatırım yapma kararı aldı. Detaylar haberimizde.

Telekomünikasyon devinden kripto adımı

Ünlü Alman telekomünikasyon devi Deutsche Telekom, Telekom sektöründe bir ilki hayata geçiriyor. Firma kripto altyapısına yatırım yapacağını açıkladı. Diğer taraftan Celo’nun kurucu ortağı ise daha fazla Telekom şirketinin kripto alanına yatırım yapacağını öngörüyor.

Anlaşma Deutsche Telekom ile Celo arasında oluşturuluyor. Deutsche Telekom, cep telefonlarında kripto sunma konusunda uzmanlaşmış bir girişim olan Celo tarafından verilen tokenleri satın aldığını duyurdu.

Alman telekomünikasyon devi yatırımın boyutunu henüz açıklamadı. Ancak Decrypt’in ulaştığı bir şirket yöneticisi token alımının kendileri için önemli olduğunu belirtti. Şirket aynı zamanda Venmo tarzı eşler arası ödeme platformlarının merkezi olmayan sürümünü oluşturmak için Celo ağınını destekleyecek altyapı oluşturma kararı aldı.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

2017 yılında piyasaya sürülen Celo, kripto dünyasında diğer platformlara oranla düşük bir profilde kalmıştı. Ancak son dönemlerde kısmen bir hareketlilik içerisine girdi. Aralarında Andreessen Horowitz’in de bulunduğu risk sermayesi firmaları tarafından toplanan 20 milyon dolarlık finansman turu sayesinde Celo’nun durumu son aylarda değişmeye başladı.

Celo, kullanıcıların telefon numaralarını bir blockchain cüzdanı için genel bir anahtara eşliyor. Firma, özellikle teknolojiye aşina olmayan ve popüler kripto borsalarına erişimi olmayan gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcılar için kriptoya erişimi basitleştirmeyi amaçlıyor.

Ancak Deutsche Telekom’un Celo ile bağlantıyı sisteme nasıl entegre edeceği henüz tam belli değil. Şirketin blockchain girişimlerine liderlik etmesine yardımcı olan şirket yöneticisi Andreas Dittrich’e göre Deutsche Telekom havaleler de dahil olmak üzere Celo kullanacak çeşitli fırsatlar oluşturmayı hedefliyor. Dittrich aynı zamanda Celo’nun geleceğine inandığını ve platformun büyüyebileceğini belirtti.

Dittrich ayrıca, tokenlerini satın alarak şirketin kendisinden ziyade Celo’nun inşa ettiği merkezi olmayan ağa yatırım yaptığını vurguladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.