1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Dünyaca ünlü girişimciden Bitcoin piyasa değeri için müthiş iddia!

Dünyaca ünlü girişimciden Bitcoin piyasa değeri için müthiş iddia!

Dünyaca ünlü girişimciden Bitcoin piyasa değeri için müthiş iddia!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya çapında tanınmış bir işadamı olan Shark Tank’ın yıldızı Kevin O’Leary, Bitcoin piyasa değeri için müthiş bir iddiada bulunuyor.

Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon daha artacak!

Girişimci ve yatırımcıları bir araya getiren ünlü Tv programı Shark Tank’ın yıldızı Kevin O’Leary, namı diğer Mr. Wonderful, önümüzdeki birkaç yıl içinde Bitcoin‘e bir trilyon dolarlık fon akacağını iddia ediyor. 

Dünyaca ünlü girişimciden Bitcoin piyasa değeri için müthiş iddia!

10 bin dolarla kurduğu şirketi 3 milyar dolara sattığından beri dünya çapında tanınmış ve başarılı bir iş adamı haline gelen O’Leary ayrıca, kripto para birimlerinin kurumsal bir varlık sınıfı haline geldiğini ifade ediyor. “Ne zaman olacağını bilmiyoruz ama kesinlikle gelecek.” 

Kevin O’Leary, pazartesi günü yayınlanan CNBC’nin Capital Connection programında verdiği bir röportajda Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında konuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=qekI9wC4bnA

Sözlerine, “Kriptolar konusunda iyimserim,” diye başladı. Ve O’Leary, merkezsiz finans (defi) konusunda da iyimser olduğunu söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’in Lend ürününe karşı geri adım attığını belirterek; bunun, çok ilginç bir alan olarak ortaya çıkan bir girişimi sadece yavaşlatmadan ibaret olduğunu ifade etti. 

“Düzenleyici kurumların aslında kriptolar hakkında bazı kararlar almasını istiyoruz. Çünkü finansal hizmetlerde hiçbirimiz, bu konuda gerçekten kovboy olmak istemiyoruz. Düzenleyici kurum, uygun olmadığını söylerse kriptoya dahil olmak istemem.”

“Ofsayta düşmeyi göze alamam. Kural tanımaz olmayı göze alamam,” 

Shark Tank’ın yıldızı, özellikle Bitcoin’e atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Regülatör nihayetinde, finansal hizmet şirketlerinin Bitcoin’i bir varlık olarak adlandırmasına izin verirse, Kanada ve diğer ülkelerde olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ETF’ye [borsada işlem gören fon] koyarsınız. Öyle olunca, Bitcoin satın almak için bir trilyon dolar daha geleceğini düşünürdüm. Fakat henüz buna sahip olmasak da bu ciddi bir fırsat.”

Milyarder işadamı sözlerine şöyle devam etti:

“Nihayetinde, önümüzdeki birkaç yıl içinde bunun olacağını düşünüyorum. Bu yüzden çok fazla ilgi var.”

O’Leary, tüm kurumsal yatırımcıların, düzenleyicilerin kriptolara “ne zaman ve nasıl” el atacağını ve kripto para birimlerini ne zaman bir “kurumsal varlık sınıfı” olarak kabul edeceklerini bilmek istediklerini de sözlerine ekledi:

“Ne zaman olduğunu bilmiyoruz, ama kesinlikle gelecek.”

(Bitcoin.com Markets’ten alınan verilere göre, şu anda Bitcoin piyasa değeri 850,20 milyar dolar civarında.)

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.