Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
64.946,68 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.148,30 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
510,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.55%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
-0.21%
Binance Coin
569,69 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
149,87 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
38,05 USDT
ada
ADA
-0.73%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.38%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
-0.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dünyaca ünlü girişimciden Bitcoin piyasa değeri için müthiş iddia!

Dünyaca ünlü girişimciden Bitcoin piyasa değeri için müthiş iddia!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya çapında tanınmış bir işadamı olan Shark Tank’ın yıldızı Kevin O’Leary, Bitcoin piyasa değeri için müthiş bir iddiada bulunuyor.

Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon daha artacak!

Girişimci ve yatırımcıları bir araya getiren ünlü Tv programı Shark Tank’ın yıldızı Kevin O’Leary, namı diğer Mr. Wonderful, önümüzdeki birkaç yıl içinde Bitcoin‘e bir trilyon dolarlık fon akacağını iddia ediyor. 

Dünyaca ünlü girişimciden Bitcoin piyasa değeri için müthiş iddia!

10 bin dolarla kurduğu şirketi 3 milyar dolara sattığından beri dünya çapında tanınmış ve başarılı bir iş adamı haline gelen O’Leary ayrıca, kripto para birimlerinin kurumsal bir varlık sınıfı haline geldiğini ifade ediyor. “Ne zaman olacağını bilmiyoruz ama kesinlikle gelecek.” 

Kevin O’Leary, pazartesi günü yayınlanan CNBC’nin Capital Connection programında verdiği bir röportajda Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında konuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=qekI9wC4bnA

Sözlerine, “Kriptolar konusunda iyimserim,” diye başladı. Ve O’Leary, merkezsiz finans (defi) konusunda da iyimser olduğunu söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’in Lend ürününe karşı geri adım attığını belirterek; bunun, çok ilginç bir alan olarak ortaya çıkan bir girişimi sadece yavaşlatmadan ibaret olduğunu ifade etti. 

“Düzenleyici kurumların aslında kriptolar hakkında bazı kararlar almasını istiyoruz. Çünkü finansal hizmetlerde hiçbirimiz, bu konuda gerçekten kovboy olmak istemiyoruz. Düzenleyici kurum, uygun olmadığını söylerse kriptoya dahil olmak istemem.”

“Ofsayta düşmeyi göze alamam. Kural tanımaz olmayı göze alamam,” 

Shark Tank’ın yıldızı, özellikle Bitcoin’e atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Regülatör nihayetinde, finansal hizmet şirketlerinin Bitcoin’i bir varlık olarak adlandırmasına izin verirse, Kanada ve diğer ülkelerde olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ETF’ye [borsada işlem gören fon] koyarsınız. Öyle olunca, Bitcoin satın almak için bir trilyon dolar daha geleceğini düşünürdüm. Fakat henüz buna sahip olmasak da bu ciddi bir fırsat.”

Milyarder işadamı sözlerine şöyle devam etti:

“Nihayetinde, önümüzdeki birkaç yıl içinde bunun olacağını düşünüyorum. Bu yüzden çok fazla ilgi var.”

O’Leary, tüm kurumsal yatırımcıların, düzenleyicilerin kriptolara “ne zaman ve nasıl” el atacağını ve kripto para birimlerini ne zaman bir “kurumsal varlık sınıfı” olarak kabul edeceklerini bilmek istediklerini de sözlerine ekledi:

“Ne zaman olduğunu bilmiyoruz, ama kesinlikle gelecek.”

(Bitcoin.com Markets’ten alınan verilere göre, şu anda Bitcoin piyasa değeri 850,20 milyar dolar civarında.)

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.