fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin mi, Ethereum mu tartışmasını bu sefer ünlü boksör ateşledi

Bitcoin mi, Ethereum mu tartışmasını bu sefer ünlü boksör ateşledi

Bitcoin mi, Ethereum mu tartışmasını bu sefer ünlü boksör ateşledi
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Boksun efsanevi ismi, Twitter üzerinden bir soru sorarak kripto topluluğunda uzun süredir devam eden bir tartışmayı yeniden alevlendirdi. Sorduğu soru ise basit: “Hangisini tercih ediyorsunuz: BTC mi ETH mi?”


Bitcoin mi, Ethereum mu tartışmasını bu sefer Mike Tyson açtı

Kripto para sektörünün en büyük iki coini olan Bitcoin ve Ethereum’ün üstünlük mücadelesi devam ederken, boksun efsanevi ismi Mike Tyson bu konuda yeni bir artışma başlattı. Tyson, hangi kripto paranın daha iyi olduğunu Twitter üzerinden kripto topluluğuna sordu.

Ağır sıklet boks tarihinin efsanevi ismi, Twitter hesabından bir soru sorarak takipçilerinden yardım istedi. Sonuçta kripto topluluğu bir tartışmaya tutuştu.

Mike Tyson (@MikeTyson) Twitter üzerinden şöyle yazdı:

“Hangisini tercih ediyorsunuz: BTC mi ETH mi?”

Soruya cevap verenler arasında en başta Michael Saylor geliyor. Michael Saylor, bu soru üzerine “saatlerce düşündüğünü” ve sonuç olarak Bitcoin’i tercih ettiğini söyledi. Diğer yandan lider kripto paranın diğer taraftarları da bu soru üzerine kendi bakış açılarından cevap vermek için can atıyordu.

Diğer yandan Ethereum topluluğu da cevap vermede gecikmedi. Onlara göre ise en büyük altcoin internetin geleceğini temsih ediyor.

Tabii tartışmaya diğer alcoin toplulukları da müdahale etmeseydi çok daha verimli bir tartışmaya dönüşebilirdi. Onların hepsi de Tyson’un dikkatini kendi coinlerine çekmek istiyordu.

İlginçtir ki Dogecoin ve onun sayısız türevleri olan (mesela BabyDoge) kripto paraların isimleri ile doldu taştı Tyson’un tweeti. Aslında ünlü boksör sorusunda hiçbirisinin ismini anmıyor.

Tyson Bitcoin’i ilk keşfeden ünlülerdendi

Kripto para topluluğu artık ünlülerin kripto para ile ilgilenmesine çok fazla önem veriyor. En başlıca sebebi ise Elon Musk gibi bir ismin sık sık gündem olması. Ancak Tyson çok erken dönemlerde Bitcoin trenine atlayanlardandı. Daha o zaman sıradan insanlar BTC’yi pek fazla bilmiyordu.

Ünlü boksör, daha 2015 yılında kendi adına olan bir Bitcoin ATM açmıştı. Ayrıca 2016 yılında da kendi kripto para cüzdanını başlatmıştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: