fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 488649 ₺ ETH : 33724 ₺ XRP : 8.391 ₺ LTC : 1492.5 ₺ USDT : 13.799 ₺ XLM : 2.701 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin mahremiyet güncellemesi ne zaman?

Bitcoin mahremiyet güncellemesi ne zaman?

Bitcoin mahremiyet güncellemesi ne zaman?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Düzenlenmiş kripto para birimi fikri tezat oluşturan bir durum olabilir. Bitcoin mahremiyet güncellemesi de öyle. Bununla birlikte, kriptonun merkezi olmayan özelliğiyle ilgili olarak ortaya çıkan endişeler tüm dünyada ortaya çıkmaktadır.


İran hükümeti son zamanlarda kripto piyasasını her zamankinden daha riskli ve kafa karıştırıcı buluyordu.

Açıklamada, ülkenin mevcut “döviz kaçakçılığı”na ve döviz tüzüğü düzenlemelerine kriptoyu dahil etmek için parlamentoda yapılan bir öneri izlendi. Düzenlemeler kullanıcıların önlenmesinde önemli bir rol oynasa da, yenilik için de bir tehdit olabilir.

Bitcoin mahremiyet güncellemesi

CipherTrace’in İcra Kurulu Başkanı David Jevans’a göre her zaman düzenlemeler ve yenilik arasındaki dengeyi bulmakta zorlanılıyor. Konuyla ilgili olarak özel bir röportajda Jevans şunları söyledi:

“Bir toplum olarak, her zaman inovasyonun başarılı olamayacağı kadar çok kısıtlama yapmadan bireyleri ve işletmeleri koruyan düzenlemeler arasında mükemmel dengeyi sağlamaya çalışacağız.”

İlgili yazı için bakınız: Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Bununla birlikte, CipherTrace gibi şirketler, kripto para birimlerinin düzenlemelerin yürürlüğe girmesiyle temel değerlerinin korunmasını sağlamak için Finansal Eylem Görev Gücü [FATF] ve diğer kuruluşlarla birlikte çalışmaktadır. Odak noktası esasen silah, insan ticareti ve kara para aklama gibi kripto para birimlerinin yasadışı kullanımını önlemektir. Bununla birlikte, Bolivya, Kolombiya ve Ekvador gibi Bitcoin’e odaklanan kripto kullanımını açıkça yasaklayan ülkeler var. On yıldan fazla bir süredir etrafta olmasına rağmen, Bitcoin, kullanım durumları konusunda hükümetin güvenini sağlayamadı.

Gizlilik önemli bir konu

Kripto dünyasının düzenlenmiş bir yapısına doğru ilerlerken, gizlilik önemli bir sütun haline geliyor. Jevans, Bitcoin, Ethereum ve Decred ile görüldüğü gibi, farklı isimde tokenlar ve blok zincirleri ile gizliliği artırıcı özelliklerin benimsenmesini görebileceğimizi belirtti. Bu spekülasyonun nedeni, bir değil birden çok Merkezi destekli dijital para biriminin [CBDC’ler) piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyordu. Jevans bu noktada da şu sonuca varıyor:

“Daha fazla ülke merkez bankası dijital para birimleri, CBDC’ler yayınladıkça, bu işlemlerin gizliliği bu ülkelerdeki tüketiciler ve işletmeler için büyük endişe kaynağı olacaktır. Böyle bir dijital para, vatandaşlarının finansal faaliyetlerine daha önce benzeri görülmemiş gerçek zamanlı erişim sağlayan baskıcı rejimler sağlayabilir.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.