BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Bitcoin madenciliğinde güneş enerjisi kullanılabilir mi?

Bitcoin madenciliğinde güneş enerjisi kullanılabilir mi?

Bitcoin madenciliğinde güneş enerjisi kullanılabilir mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madenciliği için soğuk iklim tercih ediliyordu ancak bu paradigma değişiyor mu?Bitcoin madenciliğinde güneş enerjisi kullanılabilir mi?


Bitcoin madenciliğinde güneş enerjisi

Yakın zamanda elektriğe gelen zamlarla kış ayları daha soğuk geçmeye başladı. Ayarı düşürülen kombiler ve fatura son ödeme tarihi, soğuk mevsiminin soğuk günlerinde bizleri daha da üşütüyor.

Elektriğe gelen %15’lik zammı kara kara düşünen birileri daha var: Onlar da Bitcoin madencileri. Zaten kabarık gelen elektrik faturalarına yüzde 15 daha eklendi.

Lütfen Bkz: Bitcoin İsviçre’den fazla elektrik enerjisi tüketiyor

Elektrik maliyetlerini düşürmenin bir yolunu California’daki Bitcoin madencileri buldu. California’lı madencilik şirketi Plouton, enerji maliyetlerini düşürmek için güneş enerjisi ile yararlanmak istiyor. Bu amaçla Plouton, yatırımcılarından 1 milyon dolarlık ek fon talep etti. Bu fonla solar enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürecek bir tesisat kurmayı planlıyorlar.

Söz konusu Bitcoin madencilik tesisinin California’nın Mojave bölgesinde kurulması planlanıyor. Şirketin CEO’su Sedigh, kuracakları tesisi “Kuzey Amerika’nın güneş enerjisi ile çalışan en büyük madencilik şirketi” olarak tanımlıyor.

Madencilik şirketinin toplam bütçesi 35 milyon dolar. Bütçenin 10 milyon doları güneş enerjisi sistemine, 10 milyon doları ise madenciliğe ayrılmış durumda. Şirket yeni nesil 7nm SHA256 ASIC cihazlarından 5,000 adet kurmayı planlıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.