okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
68.417,57 USDT
eth
ETH
0.06%
Ethereum
3.847,16 USDT
bch
BCH
0.03%
Bitcoin Cash
470,54 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.06%
Litecoin
83,48 USDT
bnb
BNB
0.09%
Binance Coin
602,20 USDT
sol
SOL
0.1%
Solana
168,86 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
36,98 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.08%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
0.21%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin madenciliği şimdi de Biden yönetiminin kıskacı altında!

Bitcoin madenciliği şimdi de Biden yönetiminin kıskacı altında!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de Biden yönetimi, kripto para madenciliğinden kaynaklanan enerji tüketimini ve emisyonları azaltmak için düğmeye bastı.

Biden yönetiminden Bitcoin madenciliğine sıkı takip!

Biden yönetimi, kripto para ve Bitcoin madenciliğinden kaynaklanan enerji tüketimini ve emisyonları azaltmak için öneriler geliştiriyor.

Bitcoin madenciliği şimdi de Biden yönetiminin kıskacı altında!

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikaları Ofisi (OSTP), kripto para madenciliği ve çevre üzerindeki etkisi hakkında bir rapor yayınlamayı planlıyor.

İlgili: Bitcoin madenciliği şimdi de Biden yönetiminin kıskacı altında!

Bilim ve Teknoloji Politikaları Dairesi’nin enerjiden sorumlu baş yardımcı direktörü Costa Samaras, Beyaz Saray’ın enerji tüketimini ve kripto para madenciliğinden kaynaklanan negatif emisyonları azaltacak düzenlemeler geliştirme sürecinde olduğunu söyledi. Costa Samaras’ın konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyledi:

“Eğer bu gerçekten de finansal sistemimizin bir parçası olacaksa, hassas bir şekilde geliştirilmesi ve toplam emisyonları en aza indirmesi gerekir. Dijital varlıkları düşündüğümüzde; elbette bu, iklim ve enerji konusu olacak.”

Bu arada basına yansıyan bilgilere göre ekip, madencilerin yoğun saatlerde faaliyetleri durdurmasını sağlamak için teşvikler de araştırıyor:

“Madencilerin elektrik fiyatlarının ve endüstriyel vergilerin düşük olduğu yerlerde faaliyet gösterdiklerini görüyoruz. Öğleden sonraki en yüksek madencilik tarifesinin madencilik operasyonlarını yavaşlattığına dair kanıt görmek istiyorum.”

Bitcoin madenciliği şimdi de Biden yönetiminin kıskacı altında!

Samaras ayrıca gürültü, yerel kirlilik ve nüfusun yoğun olduğu bazı bölgelerdeki eski fosil yakıtlı enerji santrallerinin yeniden etkinleştirilmesi ile ilgili çalışmalardan da bahsetti.

Bu arada Biden’in kararnamesi, OSTP’nin diğer departmanlarla birlikte hareket etmesini ve blockchain teknolojilerinin çevreyi nasıl etkileyebileceğini göz önünde bulundurarak, altı ay içinde bir rapor hazırlamasını istiyor.

Greenpeace ve Çevre Çalışma Grubu da dahil olmak üzere bir grup çevre kuruluşu, “dijital para birimlerinin potansiyel olumsuz etkileri” konulu bir bildiri yayınladı ve iklim değişikliği üzerindeki etkilerini azaltmak için bir dizi önlem önerdi.

Bu bildiride gruplar, Bitcoin ağındaki elektrik kullanımının diğer sektörlerden daha hızlı büyüdüğünü ve bununda hava kirliliğine katkıda bulunduğunu ve dahası tüm bunların, yerel topluluklara zarar verdiğini iddia ediyor.

Ayrıca Çevre Koruma Kuruluşu (EPA)’nun, kripto para madencilerine verilen hava ve su kullanımına ilişkin izinlerin denetimini sıkılaştırmasını ve Bütçe Departmanının da belirli bir eşiğin üzerindeki madencilik operasyonlarını kayıt altına almasını istiyorlar. 

İlgili: Cathie Wood’tan Bitcoin için müjdeli haber!

Bu arada birkaç hafta önce, Temsilciler Meclisi’ndeki Demokratlar, EPA’ya, madenciliğin olası olumsuz sonuçlarını araştırılmasını talep eden bir mektup gönderdi. 50’den fazla Bitcoin madenciliği destekçisinden oluşan grubun imzaladığı bu mektup, bazı milletvekillerinin taleplerine adeta meydan okudu.

Örneğin, Bitcoin madenciliğinin tek başına karbon emisyonuna yol açmadığını ve madencilere EPA düzenlemelerine uymaları halinde, benzer şekilde elektrik kaynaklarını kullanan diğer işletmelerden farklı muamelede bulunulmaması gerektiğini savundular.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.