BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin madenciliği artık daha kolay ve karlı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin madenciliği artık daha kolay ve karlı!

Bitcoin madenciliği artık daha kolay ve karlı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madencilik zorluk oranında tarihi düşüş yaşandı. Böylelikle Bitcoin madenciliği daha kolay ve karlı hale geld. Detaylar haberimizde.

Bitcoin madenciliği artık daha kolay ve karlı! Zorluk oranında tarihi düşüş

Çin’deki Bitcoin madencilerinin operasyonlarını kapatmasının ardından Bitcoin madencilerinin yarısından fazlası devre dışı bırakıldı.

Bitcoin algoritması madenci üretkenliğinin uçurumdan düşmeye devam etmemesini sağlamak için yeniden kalibre edildi.  Bitcoin madenciliği yapmak çok daha kolay ve çok daha karlı hale geldi. Bitcoin kodu, madenciliği %28 daha az zorlaştırmak için yeniden düzenlendi. Madencilik zorluk oranı düşürüldü ve böylece çevrimiçi kalan Bitcoin madencilerine daha fazla nakit gidecek. Düzenleme bu sabah erken saatlerde yapıldı ve uygulanmaya başlandı.

Bitcoin madenciliği mühendisi Brandon Arvanaghi, “Bu, madenciler için bir gelir partisi olacak, birdenbire pastanın daha büyük bir parçasına sahipler, bu da her gün daha fazla bitcoin kazandıkları anlamına geliyor” dedi.

Yapılan bu düzenleme ile başlayan zorluk düşüşü Bitcoin tarihindeki en büyük düşüş. Daha önce de 2011 yılının Ekim ayında %18’li bir düşüş yaşanmıştı. Bu düşüş ile Bitcoin madenciliği daha madenciler için daha karlı hale geldi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Madencilik operasyonlarının sonlandırılmasının ardından hash oranlarında ciddi düşüşler yaşandı. Daha az kişinin madencilik yapması, her gün daha az bloğun çözülmesi anlamına geliyor. Bir bloğu tamamlamak yaklaşık 10 dakika sürerken bu Çin’deki gelişmelerin ardından 19 dakikaya kadar yükseldi.

Bu nedenle Bitcoin her 2016 blokta veya yaklaşık iki haftada bir yeniden kalibre edilerek madencilik zorluk oranını sıfırlıyor. Cumartesi sabahı %28 daha az zorluk oranı ile blok tamamlama süresi de 10 dakikaya geri getirilmiş oldu.

Dijital para birimi şirketi Foundry’nin CEO’su Mike Colyer’e göre, bitcoin algoritması madencilik makinelerinde bir artış veya azalışla başa çıkmak için programlandı. Colyer, “Ne yapacağını belirlemek için herhangi bir dış komite gerektirmeyen, kendi kendini düzenleyen bir piyasadır. Bu çok güçlü bir kavram” dedi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.