fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 581016 ₺ ETH : 44510 ₺ XRP : 10.459 ₺ LTC : 2018.4 ₺ USDT : 13.616 ₺ XLM : 3.472 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SEC’in Bitcoin ETF’leri onaylaması yeni boğa sezonunu başlatır mı?

SEC’in Bitcoin ETF’leri onaylaması yeni boğa sezonunu başlatır mı?

SEC’in Bitcoin ETF’leri onaylaması yeni boğa sezonunu başlatır mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) masasında bekleyen ona yakın Bitcoin ETF başvurusundan birini onaylaması Bitcoin fiyatlarında yeni bir boğa sezonunu başlatabilir.


SEC’in Bitcoin ETF’leri onaylaması yeni boğa sezonunu başlatır mı?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) çalışanlarından Hester Peirce, kripto para piyasalarında sevilen bir sima. Öyle ki piyasa kendisine “kripto anne (crypto mom)” lakabını taktı. Bayan Peirce, kurumunun aksine Bitcoin konusunda daha liberal düşüncelere sahip. Peirce, SEC’in en az bir yıl önce Bitcoin ETF’lerden birisini onaylaması gerektiğini belirtti.

CNBC’deki röportajında Hester Peirce, en sık karşılaştığı sorunun “Bitcoin ETF’ler onaylanacak mı” sorusunu olduğunu söyledi. Bayan Peirce’nin şu ifadeleri oldukça dikkat çekti:

“SEC, diğer ETF başvurularına uyguladığı standartları Bitcoin ETF için de uygulasaydı şimdiye kadar birkaç Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması gerekirdi. Geçmişte onaylamama sebebinin her geçen gün biraz daha zayıfladığını görüyoruz.”

Yukarıdaki ifadelerden SEC’in Bitcoin ETF’ler için çifte standartlar uyguladığı anlaşılıyor. Ancak Peirce’nin SEC’in ret yönündeki tutumunda elinin giderek zayıfladığını söylemesi olumlu bir açıklama olarak algılanabilir.

Lütfen Bkz: ABD’li senatörden Bitcoin hakkında övgü dolu sözler

Hester Peirce, röportajın devamında kendi kurumu olan SEC’e ve diğer denetçi kuruluşlara ciddi eleştirilerde bulundu. ABD’li denetçi ve düzenleyici kuruluşların eski kurallara göre hareket ettikleri ve güncelliğini kaybettiklerini söyledi. Artık Bitcoin ve kripto para piyasalarının 10 yılı devirdiğini ve yeterince olgunlaştığını ifade etti.

Haliz hazırda VanEck, WisdomTree ve Grayscale gibi firmalarını Bitcoin ETF başvuruları SEC’in masasında bekliyor. En son SEC, VanEck’in Bitcoin ETF başvurusuna ne ret ne de onay verdi. Kararını ertelemeyi tercih etti. Anlaşılan SEC bir süre daha orta sahada top çevirecek ve zamana oynayacak.

Bitcoin ETF’leri Bitcoin Borsa Fonları olarak çevirebiliriz. SEC’in Bitcoin borsa fonlarını onaylamasının ardından bu fonlar, New York Borsası gibi regüle olmuş hisse senedi piyasalarında da listelenebilecek.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.