BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin madencilerinin fiyatlar hakkındaki beklentileri!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin madencilerinin fiyatlar hakkındaki beklentileri!

Bitcoin madencilerinin fiyatlar hakkındaki beklentileri!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madencilerinin fiyatlar hakkındaki beklentileri piyasayı nasıl etkiler. Bitcoin madencileri şirketi Genesis kısa süre önce  hisse senedi fonunda 125 milyon dolar topladılar.

Bitcoin madencilerinin fiyatlar hakkındaki beklentilerini neler belirliyor?

Büyük Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Genesis Digital Assets, Amerika Birleşik Devletleri ve İskandinavlardaki endüstriyel ölçekli madencilik operasyonlarını genişletmek için 431 milyon dolarlık fon sağladı.

Bu yeni finansman geliri, Coinbase ve FTX gibi büyük endüstri oyuncularını destekleyen en büyük kripto para yatırım şirketlerinden biri olan Paradigm tarafından yönetildi. 21 Eylül’de yapılan duyuruya göre, Paradigma kurucu ortağı Matt Huang da Genesis Digital’in yönetim kuruluna katıldı.

Diğer yatırımcılar arasında 11 milyar dolarlık varlık yöneticisi Stone Ridge ve Bitcoin yan kuruluşu NYDIG ile Ribbit, Electric Capital, Skybridge ve Kingsway Capital ve FTX kripto borsası gibi çeşitli risk sermayesi firmaları ve yatırım yönetimi firmaları yer alıyor. Kingsway, daha önce Temmuz 2021’de Genesis için 125 milyon dolarlık öz kaynak finansmanı turuna öncülük etmişti.

bitcoin madencilerinin fiyatlar

Genesis Digital CEO’su ve kurucu ortağı Marco Streng, yeni fonların şirketin 2023 yılına kadar madencilik kapasitesinde 1,4 gigawatt’a ulaşma hedefiyle operasyonlarını genişletmeye devam etmesine yardımcı olacağını kaydetti. “Bu turdan elde edilen sermaye, Bitcoin madenciliğimizi genişletmek için kullanılacak. temiz enerjiye kolayca ulaşılabilen yerlerde faaliyet gösteriyor” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük Bitcoin madencilerinden biri olan Genesis Digital, son zamanlarda madencilik gücünü aktif olarak artırıyor ve kripto para madenciliği için daha fazla donanım biriktiriyor. Ağustos ayının sonlarında firma, Çinli madencilik devi Canaan’dan 20.000 yeni BTC madencilik cihazı satın alarak gelecekte 180.000’e kadar ek madenci satın almak için bir anlaşma imzaladı.

Genesis Digital’in madencilik kapasitesi son zamanlarda istikrarlı bir şekilde artıyor, Temmuz 2021 itibariyle yaklaşık 140 megawatt veya toplam hash oranı 2,6 exahash (EH/s), 170 megawatt’ın üzerine veya Eylül itibariyle 3,3 EH/s’ye yükseldi.

Şirketin web sitesine göre, Genesis’in veri merkezi, Temmuz 2021 itibariyle 143 megawatt’ın üzerinde bir kapasiteye veya küresel Bitcoin madenciliği hash oranının %2,6’sından fazla olan toplam 2,6 exahash (EH/s) hash oranına sahipti. Şirket, önümüzdeki 12 ay içinde 8,6 EH/s daha eklemeyi bekliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0