BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin mutfağındaki göstergeler nasıl? Sağlam mı?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin mutfağındaki göstergeler nasıl? Sağlam mı?

Bitcoin mutfağındaki göstergeler nasıl? Sağlam mı?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madencileri aldıkları yatırım kararları ile fiyatları üzerinde etkili oluyor. Bitcoin madencilik göstergeleri nasıl?


Bitcoin madencilik göstergeleri sağlam mı?

Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki önemli aktörlerin davranışları incelemeye değer. Zira bu aktörlerin yatırım kararları fiyatları birebir etkiliyor.

Bitcoin çevresinde etkili olan çevreler kısa şunlar;

  1. Bitcoin balinaları
  2. Bitcoin madencileri
  3. Kurumsal firmalar
  4. Kanun yapıcılar

Yukarıda bahse konu olan 4 aktörün alacağı/aldığı kararlar fiyatlar üzerinde direkt sonuç doğuruyor.

Bu haberimizde Bitcoin madencileri ile ilgili önemli güncel verileri paylaşmak istiyoruz. Crypto Quant’ın CEO’su Kim Young Ju tarafından paylaşılan madenci istatistikleri incelemeye değer.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

İlk gösterge Bitcoin hash oranları. Bazı analistler hash oranlarını madencilik zorluğu olarak adlandırıyor. Hash oranları tüm zamanların zirvesinde. Bu durum Bitcoin’e yönelik canlı talebin somut bir göstergesi. Bitcoin blockchain’i üzerinde işlem sayısı arttıkça hash oranları da zirve yapıyor. Bu nedenle hash oranlarındaki artışı analistler, bullish bir gösterge olarak okuyor.

Aşağıdaki şekilde turuncu renk ile belirtilmiş grafik hash oranlarını, siyah olan ise fiyatları belirtiyor.

 

 

Kim Young Ju, Bitcoin madencilerinin ellerindeki Bitcoin’leri tuttuklarını ve Bitcoin konusunda net pozisyonlarının pozitif olduğunu belirtiyor.

Bitcoin madencileri günlük yaklaşık olarak 900 adet Bitcoin kazıyor. Kazdıkları Bitcoin’ler; personel gideri, enerji maliyeti ve donanım giderlerine gidiyor. Kalan meblağ ise kâr olarak ellerinde kalıyor.

Madenci kapitilizasyonu olarak ifade edilen yeni donanım satın alma sürecinde madenciler, toplu Bitcoin satışında bulunabiliyor. Bu satış Bitcoin fiyatlarında dalgalanmalara neden olabiliyor. Kim Young Ju’nun analizlerine göre madenciler Bitcoin’lerini biriktiriyor.

Kısaca Bitcoin mining göstergeleri sağlam.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.