1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev finans kuruluşlarının Bitcoin tahminleri!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Dev finans kuruluşlarının Bitcoin tahminleri!

Dev finans kuruluşlarının Bitcoin tahminleri!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev finans kuruluşları bir biri ardına Bitcoin tahminlerini paylaşıyor. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e ilgisinin artmasından sonra finans kuruluşları Bitcoin tahminlerini güncelledi. Detaylar haberimizde.

Dev finans kuruluşlarının Bitcoin tahminleri

JP Morgan’a göre Bitcoin uzun vadede 130.000 dolar olabilir

Dev finans kurumlarından birbiri ardına Bitcoin fiyat tahminleri geliyor. JP Morgan perşembe günü yaptığı açıklamada, Bitcoin’in fiyat oynaklığının son haftalarda düşüşte olduğunu ve yatırım portföylerini çeşitlendirmek için düşük korelasyonlu varlıklar arayan kurumlar için daha çekici hale geldiğini söyledi. Bitcoin’in özel sektörün toplam altın yatırımına eşit olması durumunda Bitcoin’in uzun vadede 130.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ettiklerini açıkladı.

“Altına yapılan finansal yatırımın ne kadar büyük olduğu düşünüldüğünde, alternatif bir para birimi olarak altında meydana gelen bu tür yatırım fazlalığı, uzun vadede bitcoin için büyük bir artış anlamına geliyor.”

Bu artış, 130.000 dolarlık uzun vadeli bir fiyat hedefini içeriyor ve bu, mevcut seviyelerden %121’lik potansiyel bir artışı temsil ediyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Citibank analistine göre Bitcoin Aralık 2021’e kadar 300.000 doları geçebilir.

ABD merkezli finans devi Citibank’ta kıdemli bir analist olan Thomas Fitzpatrick, 1970’lerin altın piyasası ile Bitcoin arasındaki benzerliklerden yola çıkan bir rapor kaleme aldı. Bitcoin’i 21. Yüzyılın altını olarak değerlendiren Fitzpatrick, Bitcoin’in 2010-2011 üstel hareketini 1970’lerin altın piyasasını çok anımsatan bir hareket olarak nitelendirdi. Altın, 1971’de Nixon yönetimi tarafından maliye politikasında yapılan bir değişikliğin ardından bir kırılma meydana gelmeden önce 50 yıl boyunca kısıtlanmış 20–35 dolarlık bir fiyat aralığı yaşamıştı.

Fitzpatrick’e göre, altının fiat para birimlerinden ayrılması, COVID-19 salgını ve merkez bankalarının agresif niceliksel gevşeme politikaları izleme arzusu, Bitcoin’de gelecekte patlayıcı bir fiyat artışına yol açabilir. Bitcoin teknik analizlerine yer verilen raporda 2019 başlarında başlayan ve 2022 ye kadar sürecek bir boğa koşusunun içinde olduğumuzu belirten Fitzpatrick, 2021 yılının aralık ayında Bitcoin’inin 318.000 dolar olabileceğini öngörüyor.

Guggenheim CIO’su, Bitcoin’in 600.000 dolara tırmanabileceğini söyledi

Milyar dolarlık yatırım şirketi Guggenheim Partners’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin’in uzun vadeli fiyat potansiyeli için önceki tahminini yeniledi.

Minerd, firmanın neredeyse 10 yıldır Bitcoin’e baktığını ve daha önce piyasanın büyüklüğünün kurumsal parayı haklı çıkarmak için yeterince büyük olmadığını söyledi.

Minerd,Bitcoin’in uzun vadede altına rakip olabileceğini ifade etti. Bitcoin arzını dünyadaki altın arzı ve altının toplam değeri ile birllikte düşünürseniz Bitcoin başına 400.000 ile 600.000 dolardan bahsediyor olurdunuz. Bu fiyat seviyelerine çıkacak demiyorum ancak bu Bitcoin’in önünün açık olduğunu ifade ediyor dedi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Total
0