1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin kabul eden bankalar hangileri?

Bitcoin kabul eden bankalar hangileri?

Bitcoin kabul eden bankalar hangileri?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya Bankasında yayınlanan bir makale Bitcoin kabul eden bankalar listesine yer veriyor. Bu bankaların ismine haberimizin içeriğine göz atarak ulaşabilirsiniz.


Bitcoin kabul eden bankalar hangileri?

Bitcoin ve kripto paraların aşırı volatilite sergilemesi bankaların sanal paralardan uzak kalmasına yol açıyor. Bankacılık ve finans piyasalarındaki regülasyonları da bankaların Bitcoin ve kripto paralardan uzak kalmasına yol açan önemli faktörler arasında zikredebiliriz. Bu engellere rağmen Bitcoin ve kripto para kabul eden bankalar var. Bu bankalardan öne çıkanların isimlerine aşağıda ver veriyoruz.

USAA

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase ile ortaklaşa çalışan USAA bankası kripto para mevduatlarına imkan tanıyor. Ancak bankada işlem yapmanız için ABD vatandaşı olmanı z gerekiyor.

Golman Sachs

bitcoin kabul eden bankalar Bitcoin kabul eden bankalar hangileri?

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs Bitcoin ve kripto paralara sıcak davranıyor. Hatta banka kendi kripto parasını (stabilcoin) çıkarmak için çalışmalara devam ediyor.

Banco Masventas

Arjantin merkezli banka, kıyı bankacılığı (offshore) hizmeti sunuyor. Banka Bitex kripto para borsası ile yakın çalışıyor.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Fidor Bank

bitcoin kabul eden bankalar Bitcoin kabul eden bankalar hangileri?

%100 dijital çalışan banka Almanya merkezli hizmet sunuyor ve Kraken borsası ile yakın çalışıyor.

Change

Bu banka kripto para yatırımcılarına banka ve kripto banka kartları konusunda da destek sağlıyor. Bunun yanında kripto para üzerinden çıkarılırmış türev ürünlerini de müşterilerinin hizmetine sunuyor.

WorldCore

bitcoin kabul eden bankalar Bitcoin kabul eden bankalar hangileri?

Çekya merkezli bu banka Orta Avrupa’da Bitcoin ve kripto para yatırımcılarına desek sunuyor. Kripto para yatırımcıları varlıklarını banka kartı ile banka ATM’lerinden çekebiliyor.

Yukarıdaki bankalara ek olarak son günlerde Bitcoin kabul etmeye başladıklarını açıklayan diğer önemli firmalar; Paypal, Time Magazine, Tesla, Expediea, Air Baltic, Polonya Hava Yolları,

Kaynak