1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin işlemlerinizi nasıl gizli hale getirebilirsiniz?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin işlemlerinizi nasıl gizli hale getirebilirsiniz?

Bitcoin işlemlerinizi nasıl gizli hale getirebilirsiniz?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in kurucusu, ünlü anonim Satoshi Nakamoto, işlemlerinizi gizli tutma yeteneğine sahip. Ancak Satoshi gölgede kalsa da, BTC sahiplerinin çoğunun izini sürmek çok daha kolay. Belki siz de Satoshi gibi kimliğinizi gizlemek isteyebilirsiniz. Peki, Bitcoin işlemlerinizi nasıl gizleyebilirsiniz?

Bitcoin işlemlerinizi nasıl gizlilikle yapabilirsiniz?

Bitcoin, kripto para topluluğundaki birçok insanın inandığı kadar anonim değildir. Aslında, bir adresi takip etmek ve ona kimlik bağlamak oldukça kolay olabilir. Satoshi Nakamoto’nun kendisi, insanların blockchain’de ortaya çıkarma yollarını açıkladı.

“Anonim veya sahte olma olasılığı, kullandığınız Bitcoin adresleriyle bağlantılı olarak kendinizle ilgili hiçbir tanımlayıcı bilgiyi açığa çıkarmamaya dayanıyor. Bitcoin adresinizi web’de yayınlarsanız, o adresi ve onunla yaptığınız işlemleri, altında belirttiğiniz adla ilişkilendirirsiniz. Gerçek kimliğinizle ilişkilendirmediğiniz bir takma ad altında yayınlarsanız, o zaman takma adlısınız. ”

Monero Geliştiricileri: Bitcoin BTC’deki gizlilik temel insan hak ve özgürlüğüdür

Basitçe söylemek gerekirse, blockchain üzerindeki tüm işlemleri görmek isteyen herkes görebilir. Adresinizi halka açık ederseniz, işlemleriniz herkes tarafından görülebilir.

Bitcoinmix.org tam da bu noktada işe yarıyor. Bitcoin mikserler veya bahsedildiği gibi tamburlar, kullanıcıların kimliklerini gizlemek ve daha fazla finansal gizlilik kazanmak için kullandıkları araçlardır. Bitcoinmix.org hizmetlerini kullanarak, dışarıdan birilerinin işlemlerinizi görüntülemesini zorlaştırabilirsiniz, çünkü kelimenin tam anlamıyla başkaları ile karışırlar.

Cryptopia Bitcoin borsasının art arda yaşadığı hack sonrası kaybı açıklandı!

Bitcoin borsası QuadrigaCX’a kayıp 134 milyon doları bulması için 30 gün süre verildi

Size BTC gönderdiğinizde Bitcoinmix.org bunlar yeni gizli adrese diğer işlemlerden size BTC eşit miktarda göndermek için küçük bir ücret alır. Ücretler yüzde 2 ile 5 arasında değişiyor. Kullanıcılar ne kadar ödeyeceğine kendisi karar veriyor. Kısacası listede öncelikli işlem yaptırırsanız daha çok ücret ödersiniz.

Bitcoinmix.org kullanıcıları veri toplama konusunda güvendedir . Hiçbir kayıt tutulmuyor. Bu yüzden kötü niyetli taraflara sunulacak hiçbir bilgi yok. Sistem tamamen otomatiktir ve bu da herhangi bir insan gözü izlemeden bilgilerin çıkarılmasını sağlıyor.

İşlemlerinizi engelleyen şirketlerden veya hükümetlerden sizi izlemeye çalışan ürpertici takipçilere, bir Bitcoin mikserle gizliliğinizi arttırmamak için hiçbir neden yoktur.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.