Home Kriptopara Haber Borsa Haber Bitcoin borsası QuadrigaCX’a kayıp 134 milyon doları bulması için 30 gün süre verildi

Bitcoin borsası QuadrigaCX’a kayıp 134 milyon doları bulması için 30 gün süre verildi

Bitcoin borsası QuadrigaCX’a kayıp 134 milyon doları bulması için 30 gün süre verildi

0
“sportsbet”

Sorunlu Bitcoin borsası QuadrigaCX’a, Kanada yüksek mahkemesi tarafından alacaklıların korunması için bir emir verildi. Borsanın yöneticisi Hindistan’da öldükten sonra kullanıcı hesapları yönetici bilgisayarında kilitli kaldı.

Bitcoin borsası QuadrigaCX’a mahkemeden haber var

Mahkeme  QuadrigaCX borsasına verdiği emirde 30 gün içinde bir  ‘Düzenleme Planı’ hazırlamalarını istedi.

QuadrigaCX belirtilen zaman dilimi içinde bir Düzenleme Planı  sunarsa mahkeme borsaya bir uzatma süresi verilebilir. Borsa uzatma süresinin alacaklılara zarar vermeyeceğini gösterebilirse ancak bu uzatmayı alabilir.

Vancouver merkezli QuadrigaCX borsasının, kurucusu ve tek idarecisi Gerald Cotten’in ani ölümünün rapor edilmesinden sonra borsanın başı belaya girdi. Cotten’in dizüstü bilgisayarında kilitli kaldığına inanılan 137 milyon dolar değerindeki dijital varlığa erişilemiyor.

Bakınız: Apple bilgisayarınız varsa kripto para cüzdanınız tehlikede olabilir!

Jennifer Robertson, Cotten’in eşi  Novia Scotia Yüksek Mahkemesine bilgisayara erişimi olan tek kişinin kocasının olduğunu belirten bir beyanname ibraz  etti.

Belgede, Robertson, ayrıca, eşinin çoğunlukla çalıştığı yer olan evini aradığını, şifrelerini ve işletme kayıtlarını bulamadığını söyledi.

Bakınız: İçerisinde 170,000 dolar değerinde BTC olan bilgisayarınızı satsanız ne yapardınız? Bir Türk’ün kabusu!

Dul eşine göre Cotten, Chron hastalığı komplikasyonları nedeniyle 9 Aralık’ta Hindistan’da vefat etti. Sonuç olarak, yaklaşık 115.000 kullanıcının parasını kaybettiği tahmin ediliyor.

Bakınız: Kripto para tarihinde ilginç vaka: QuadrigaCX CEO’su öldü, 190 milyon dolar kayboldu

QuadrigaCX ayrıca geçen yıl Ekim ayında  Kanada bankacılık kartelinin 28 milyon dolarlık müşteri fonunu dondurduğu iddiasıyla manşetlere girmişti.

O zaman, QuadrigaCX, Kanada Imperial Bank of Commerce (CIBC) fonlarını kilitlediğini ve ödeme ortağına ait hesapları dondurduğunu iddia etmişti.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0