Bitcoin için tarihi alım fırsatı mı? Ünlü isim açıkladı

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zengin Baba Fakir Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, son günlerde yaptığı açıklamalar ile dikket çekiyor. Kiyosaki, Bitcoin için tarihi alım fırsatı olduğunu belirtti. Detaylar haberimizde.

Bitcoin için tarihi alım fırsatı mı? Ünlü isim açıkladı!

Kripto para piyasasında tarihi bir alım fırsatının gelip gelmediği tartışılıyor. Fed’in faiz artırma kararının ardından Bitcoin, 20.000 doların altına demir attı. Lider kripto para birimi 2022 yılının ikinci yarısından sonra 18.000 dolar ile 24.000 dolar arasında dalgalandı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

BTC, son bir ayda ise en yüksek 22.673 doları gördü. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 1 trilyon doların altında seyrediyor.

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, kripto para piyasasının içinde bulunduğu durumu Bitcoin için tarihi alım fırsatı olarak değerlendiriyor. Yazarın, birkaç gündür ABD ekonomisi üzerine yaptığı açıklamalar oldukça dikkat çekti.

Bitcoin

 

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini


Kiyosaki, ABD doları ve devam eden faiz artışları arasında Bitcoin ( BTC ), gümüş ve altını “satın alma fırsatı” olarak nitelendirdi. Yazar, Bitcoin, altın ve gümüşün değerinin ABD doları güçlendikçe düşmeye devam edeceğini belirtti. Ancak Fed’in bir noktada faiz artışından vazgeçeceğini ve ABD doları için büyük bir krizin yaklaştığını her fırsatta dile getiriyor.

Bitcoin, alton ve gümüşün bu noktadan sonra değer kazanmaya başlayacağı için bugünü alım fırsatı olarak görüyor.

Kiyosaki, önceki gün yaptığı başka bir açıklama da ABD dolarının yakın zamanda büyük bir değer kaybeden sterlin ile aynı kaderi paylaşacağını belirtti.

“ABD doları İngiliz Sterlini’ni takip edecek mi? Bunun gerçekleşeceğine inanıyorum. FED, İngiltere’nin yaptığı gibi faiz oranlarını düşürdüğünde, diğerleri ağlarken siz gülümseyeceksiniz. Kriptoya girmek istemek yeterli değil. Tarihin en büyük ekonomik çöküşünden önce, kriptoya girmek önemli bir fırsat.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19.172 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin için tarihi alım fırsatı mı? Ünlü isim açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.