Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
65.086,48 USDT
eth
ETH
-0.86%
Ethereum
3.529,92 USDT
bch
BCH
0.89%
Bitcoin Cash
392,39 USDT
xrp
XRP
-0.31%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
74,67 USDT
bnb
BNB
-0.82%
Binance Coin
594,41 USDT
sol
SOL
-0.68%
Solana
134,70 USDT
avax
AVAX
2.94%
Avalanche
27,73 USDT
ada
ADA
0.77%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.57%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin (BTC) için boğa göstergesi bir metrik işaret veriyor

Bitcoin
Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin için boğa sinyali: Borsa çıkışları ani şekilde yükseliyor. Zincir üstü veriler, Bitcoin borsa çıkışlarının son zamanlarda arttığını gösteriyor ve bu, kripto fiyatı için yükseliş olabileceğini kanıtlayabilecek bir işaret. Bitcoin exchange netflow son günlerde derin kırmızı değerler gösterdi.

Bitcoin borsa çıkışları sinyal verdi

Bir CryptoQuant gönderisinde bir analistin belirttiği gibi, yatırımcılar son zamanlarda borsalardan 60 binden fazla BTC çekti. Buradaki ilgili gösterge, tüm merkezi borsaların cüzdanlarına giren veya çıkan net Bitcoin miktarını ölçen “tüm borsalar net akışı”dır. Metriğin değeri, girişler ve çıkışlar arasındaki fark alınarak basitçe hesaplanır.

Bu göstergenin değeri sıfırdan büyük olduğunda, piyasada çıkışlardan daha fazla giriş olduğu anlamına gelir. Böyle bir eğilim, uzadığında, yatırımcılardan bir damping işareti olabileceğinden, kripto fiyatı için düşüşe neden olabilir. Öte yandan, net akışın negatif değerleri, yatırımcıların şu anda net sayıda coin çıkardığını gösteriyor. Bu tür bir eğilim, piyasadaki satın alma baskısını gösterebilir ve dolayısıyla BTC‘nin değeri için yükseliş olabilir.

Şimdi, Bitcoin’deki tüm borsalar net akışının geçen aydaki eğilimini gösteren bir grafiğe bakalım:

Bitcoin

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin tüm borsalar net akışı son üç gün içinde bazı olumsuz artışlar gözlemledi. Göstergenin değerindeki bu aşağı yönlü dalgalanmalar, ayların en büyük para çekme yığını olan borsa cüzdanlarından ayrılan 61 bin BTC’den fazla oldu. Kriptonun fiyatı aylardır zorlu bir mücadele veriyor, bu nedenle bu tür taze talep kripto para için yapıcı olabilir ve en azından geçici olarak işleri tersine çevirmesine yardımcı olabilir.

Yazım sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi günde %1 artışla 19.1 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %5 değer kaybetti. Aşağıda, son beş gün içinde coinin fiyatındaki eğilimi gösteren bir grafik bulunmaktadır. Bitcoin, kriptonun değeri düz bir eğri çizdiği için son zamanlarda çok fazla fiyat hareketi görmedi. Bir istisna, birkaç gün önce 20 bin dolara yükselişti, ancak yükselişin azalması ve BTC’nin konsolidasyon eğilimine geri dönmesi çok uzun sürmedi.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.