1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin Hodler pozisyonları herşeyi anlatıyor!

Bitcoin Hodler pozisyonları herşeyi anlatıyor!

Bitcoin Hodler pozisyonları herşeyi anlatıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

On chain veri analiz sağlayıcısı Glassnode tarafından yapılan ve Bitcoin hodler davranışlarını inceleyen bir araştırma, piyasadaki trendin yönüne dair çok önemli ipuçları veriyor.

Bitcoin Hodler pozisyonları düşüşlere rağmen bozulmadı

Bitcoin hodler olarak tabir edilen uzun vadeli yatırımcılar, en büyük dijital varlığın piyasa hareketi açısından haftaya genel olarak durgun bir başlangıç ​​yapmasına rağmen, hala fonlarını satmama konusunda kararlı.

Bitcoin Hodler pozisyonları herşeyi anlatıyor!

On chain veri analiz sağlayıcısı Glassnode tarafından yapılan bir araştırma, bir yıldan daha uzun bir süredir Bitcoin tutan yatırımcıların fonlarını satmakta son derece isteksiz olduğunu doğruladı.

Hardcore hodlers adı altında topladığı yatırımcı grubunu, genellikle varlık sert bir şekilde düştüğünde, fiyatta aşağı yönlü volatil hareketler olduğunda BTC satın alanlar olarak değerlendiriyor.

bitcoin hodler Bitcoin Hodler pozisyonları herşeyi anlatıyor!

Bu grubun davranışları, zincir üzerinde görülebilir ve ayrıca bu grubun alım satım davranışlarına firmanın haftalık analizinde de detaylı bir şekilde yer veriliyor.

Glassnode, uzun vadeli hodlers (LTH) grubunu, kripto paralarını 155 günden daha uzun bir zaman diliminde tutanlar ve kısa vadeli sahipleri ise daha genç olan yatırımcılar olarak sınıflandırıyor.

Veri analiz platformu, 52.8 bin dolarlık son zirvede, Bitcoin arzının neredeyse %17’sinin bu kısa vadeli yatırımcılara ait olduğunu ve aynı zamanda bu pozisyonların kârda olduğunu ortaya koyuyor.

 

Uzun vadeli hodlers grubu, tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Rapor, uzun vadeli sahipler tarafından tutulan arz yüzdesinin, bu hafta tüm BTCarzının %79,5’ine ulaştığını belirtti. 

Bu, 2021 boğa piyasası başlamadan önceki, yani geçtiğimiz yılın ekim ayındaki seviyelerle aynı. Bu belki, yeni bir boğa koşusunun yakın olduğu anlamına gelmeyebilir, ama kesinlikle akümülasyonun hala devam ettiğini ve uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin satma konusunda isteksiz olduğunu gösteriyor.

Rapor ayrıca uzun vadeli yatırımcı grubunun, şu anda Btcoin tarihinde ilk kez bu kadar yüksek bir oranı gördüğünü ve bu hafta neredeyse 13 milyon BTC’ye ulaştığını ekledi.

bitcoin hodler Bitcoin Hodler pozisyonları herşeyi anlatıyor!

“LTH tarafından tutulan arzdaki zirveler, genellikle, sonrasında tarihsel olarak bir arz sıkışması ve döngüsel boğa koşuları gerçekleşen ayı piyasalarının sonlarıyla ilişkilidir.”

https://twitter.com/TheCryptoLark/status/1437640400341139457?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1437640400341139457%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcryptopotato.com%2Fmacro-bitcoin-accumulation-continues-as-price-reclaims-45k%2F

Popüler bir YouTuber olan Lark Davis de şu anda aylık bazda 421 BTC olan akümülasyon oranına değindi ve LTH’nin hala mevcut seviyelerden Bitcoin satın aldığını söyledi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: