okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.52%
Bitcoin
68.755,02 USDT
eth
ETH
0.67%
Ethereum
3.870,44 USDT
bch
BCH
0.61%
Bitcoin Cash
473,25 USDT
xrp
XRP
0.16%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.59%
Litecoin
83,93 USDT
bnb
BNB
0.11%
Binance Coin
602,36 USDT
sol
SOL
1.82%
Solana
171,76 USDT
avax
AVAX
0.73%
Avalanche
37,29 USDT
ada
ADA
1.33%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.6%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
2.5%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
7.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin hash oranı fiyatı yine etkiliyor!

Bitcoin arz şokuna işaret eden bu verilere inanamayacaksınız!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin hash oranı Bitcoin fiyatını etkilemeye devam ediyor. Yılın başlarında Çinin kısıtlamalarından olumsuz etkilenen kripto madenciliği daha güçlü bir geri dönüşle yüzleri güldürmeye başladı.

Bitcoin hash oranı  Çin sendromundan kurtulduktan sonra üç katına çıktı

Bitcoin hash oranı şimdi tekrar Haziran başındaki seviyelerine yükseldi, bu da madencilerin Çin’in baskısından sonra tekrar çevrimiçi olduklarını gösteriyor.

Bitcoin ağının hash oranı, bu yılın başlarında Çin’in kripto madenciliği kısıtlamasını takiben düştüğünden bu yana dikkate değer bir toparlanma kaydetti.

Analitik sağlayıcı CryptoQuant’ın verilerine göre, Bitcoin hash oranı şimdi saniyede 150 Exahash’i veya bir kentilyon hash’i aştı.

24 Ağustos’ta, metrik sağlayıcı, bu yıl 28 Haziran’da 52 EH/s’de dibe vurduğundan beri üçe katlanan 152 EH/s’lik bir hash oranı bildirdi. Bu kripto dünyası için yüzlerin tekrar donukluktan gülmesi anlamına geliyor.

 

bitcoin hash oranı Bitcoin hash oranı fiyatı yine etkiliyor!

 

BTC hash gücünün katlanarak canlanması , ağın çok daha güvenli ve saldırıya uğramasının daha zor olduğu anlamına gelir. Ki bu takipçilerine ve yeni kurumsal sağlayıcılara teşvik unsurudur.

Bitinfocharts’a göre, ortalama Bitcoin hash oranı – ağdaki bilgi işlem gücü miktarı – 13 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 197.6 EH/s’ye ulaştı. Takip eden altı hafta boyunca, Çin genelindeki madencilik kuleleri “büyük madenci göçü” nedeniyle kapatıldığı için %65’ten fazla düşmüştü.

Ancak değer şimdi Haziran başındaki seviyelere yaklaşıyor ve trend devam ederse, önümüzdeki birkaç ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Mayıs ayı başlarında Cointelegraph, hash oranının Çin’den uzaklaşmakta olduğuna dair zaten kanıt olduğunu bildirdi. 

Göçle ilgili sürekli ve yeni ayrıntılara ulaşmak zor: Cambridge Üniversitesi  kaynaklı “madencilik haritası”, hash oranının %65’inin Çin’de olduğunu bildirdiği Nisan ayından bu yana yeni bir güncellenme yapmadı.

Madencilik havuzu tarafından hash oranı verilerinin ölçülmesi de yanlış ve yanıltıcı olabilir . Çünkü birçok havuz, fiziksel tesislerden gelen hash gücünün ve dünyanın her yerinden gelen madencilerin bilgi işlem kaynaklarını bir araya toplamasının bir karışımıdır.

Büyük madencilerin tekrar çevrimiçi olmasıyla Bitcoin hash oranı tekrar toparlanıyor

Hash oranı artık iyileştiğinden, madenci geçişinin neredeyse tamamlandığını gösteriyor . Bu, 13 Ağustos’ta meydana gelen yaklaşık %7’lik son artışla birlikte sektörde karşılığı olan  bir artışa neden oldu. Bir sonraki artış işlemi beklendiğinden daha hızlı gelebilir, bu da daha önce Çin merkezli operasyonların çoğuna karşı  zorluk yaşayan büyük madencilerin tekrar çevrimiçi hale gelmesiyle bu defa  direnç noktasının  daha sağlam kalma olasılığı çok daha kuvvetli ihtimal olarak görülüyor.  Ancak madenciler için de  daha yüksek hesaplama maliyetleri anlamına gelecektir. Mevcut tahmin %12.37 zorluk artışı içinde buda yakın zaman dilimi için iyi bir verimdir. 

Dünya genelinde taşıma operasyonları Haziran ve Temmuz aylarında çevrimdışıyken, ABD gibi ülkelerde halihazırda faaliyet gösteren madenciler, daha az zorluklar  nedeniyle daha büyük karlar elde edebildiler.

Bu hafta Cointelegraph, ABD madencilik firması Riot Blockchain’in ikinci çeyrekte BTC madenciliği için rekor gelir açıkladığını bildirdi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.