Bitcoin hangi durumda 1 milyon Dolar olur?

Bitcoin 1 milyon dolara ne zaman
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 1 milyon dolara ne zaman ulaşır? Bu sorunun cevabını kripto camiasında heralde en merak edilen sorulardan. 10 bin değil,100 bin değil, tam 1 milyon dolardan bahsediyoruz. Peki bu fiyata ne zaman ulaşabilir Bitcoin?


Bitcoin 1 milyon dolara ne zaman ulaşır?

Anlaşılan değerli okuyucularımız, Bitcoin’in, her an acaba ayı piyasasında mı, yoksa boğa piyasasında mı tartışmasının odağında olmak gibi bir kaderi var. Bu tartışmalar Bitcoin yaratıldığından bu yana devam ede dursun, bazıları da BCD/USD paritesi için hesaplamalar yapmak ve öngörülerde bulunmakla meşgul. Bu gözlemcilere göre, herhangi bir fiyat artışının olmadığını ve enflasyon oranının sabit olduğunu farz edersek, Bitcoin 1 milyon dolara ne zaman ulaşacak sorusunun cevabı, Bitcoin 2250 yılında 1 milyon dolar olacak olur.

Aslında işin temeli çok basit-Bitcoin statik bir varlık, bu nedenle kendi içinde değer dalgalanması yaşayamaz çünkü sınırlı ve sabit bir kaynağa sahip; 21 milyon. Bu açıdan Bitcoin tüm ekonomilerden bağımsız bir değer.

Ancak dolar kaynak açısından Bitcoin kadar statik değil ve bu nedenle piyasa değişimlerine  durmadan tepkiler veriyor. Federal Rezerv, dolar likiditesi üzerinde kararlar alabiliyor ve ekonominin içine yada dışına fonlar aktarabiliyor. Bu yöntemler tartışmalara yol açsa da ve değişse de ekonomi enflasyon canavarının etkisi altına girmiş oluyor.

Bitcoin 1 milyon dolara enflasyon yüzünden mi gider?

Enflasyonla ilgili en önemli sorun şu ki, uzun vadede enflasyon varlıkların değerini yok ediyor. 1 Ocak 2020 de bankaya 1 milyon dolar yatırdığınızı farz edin, yıllık enflasyon oranı % 2 olsun, aynı yılın Aralık ayında yatırdığınız paranın değeri 980,000 dolara düşecek.

Enflasyon kayıpları bu şekilde dengeli bir artışla devam eder ve sonunda elinizdeki paranızın alım gücü azalır. Bunun anlamı da yatırımcının, kaybettiklerini kazanma yollarını araştırmak durumunda kalması.

Diğer yandan Bitcoin enflasyona yanıt veren bir varlık değil, çünkü dijital bir boyutta. Kaynak artışı olmadan BTC/USD oranı dengeli bir enflasyona sahip oluyor. Şöyle diyelim, yukarıda bahsettiğimiz zaman diliminde yatırdığınız 1 milyon dolarlık Bitcoin sonunda 1,020,000 dolar olacak. En basit ifadeyle bir yıl Bitcoin tutmak alış gücünüzün % 2 artması demek. Fiat paranızın alım gücü % 2 azalırken, Bitcoin değeri % 2 artacak.


Bknz:Analiz: Bitcoin Kasım bitmeden 10.000 doları test edebilir

Geniş kapsamlı büyüme

Dahası, piyasada yatırımcılar ve Bitcoin’in benimsenmesi daha da artacak ve piyasa büyümeye devam edecek. Piyasadaki hareketlilik arttıkça  Bitcoin gerçek bir değer kazanacak. Bu durum da, Bitcoin sahiplerini enflasyonun ötesine götürmekle kalmayacak, gerçek bir yatırım değeri olan varlığa sahip olacaklar. Bu varlık onları ilerde gerçek bir değer olarak dönecek.

Sonuca gelelim, aslında çok basit; Bitcoin benimsenmesindeki durağanlığı hesaba katsak bile, Bitcoin süregelen olumlu bir tabloya sahip. Artan büyümeyi de göz önüne alınca, kazanımlar kesinlikle garanti altında demektir. Bizden söylemesi.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin hangi durumda 1 milyon Dolar olur?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.