1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yatırım araçları sıralamasında Bitcoin kaçıncı sırada?

Yatırım araçları sıralamasında Bitcoin kaçıncı sırada?

Yatırım araçları sıralamasında Bitcoin kaçıncı sırada?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya Altın Konseyi 18 bin kişiye yatırım tercihlerini soruyor. Sıralamaya giren 17 yatırım aracında Bitcoin kaçıncı sırada? Lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


Kripto paralar ve Bitcoin kaçıncı sırada?

Dünya Altın Konseyinin (DAK) ABD, Çin, Hindistan, Rusya, Almanya ve Kanadalı yatırımcılar üzerinde gerçekleştirdiği analiz, küresel yatırım algısı hakkında önemli fikirler veriyor. DAK, toplam 18 bin kişinin hangi yatırım araçlarına fon ayırdıkları soruyor. Yatırım kalemleri arasında tasarruf mevduatı hesapları açık ara önde. Tasarruf mevduatı hesaplarını ise sağlık sigortası, altına dayalı ürünler ve yatırım fonları takip ediyor. Sıralamada kripto paralar ve Bitcoin kaçıncı sırada? Sıralama aşağıdaki gibi:

Lütfen Bkz: 2020 yılı yatırım anketinde en başarılı yatırım aracı Bitcoin

1- Tasarruf mevduatı hesaplarını

2- Sağlık sigortası

3- Altına dayalı ürünler

4- Yatırım fonları

5- Emlak

6- Hisse senetleri

7- Koleksiyonlar

8- Hazine kâğıtları

9- Döviz

10- Bitcoin ve kripto paralar

11- Emtia

12- Kurumsal bonolar

13- Altın madenciliği hisse senetleri

14- Kitlesel fonlar

15- Kâğıt altın (Sadece Çin)

16- Kamu destekli

17- Kamusal altın bonoları

Bitcoin kaçıncı sırada Yatırım araçları sıralamasında Bitcoin kaçıncı sırada?

Bitcoin ve kripto paralar ise sıralamaya 10’uncu sırada giriyor. Rusya, Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerin de ankete katıldıkları dikkate alınacak olursa, kripto paralar neredeyse bir yatırım aracı olarak dövizle (dolar ve euro) başa baş tercih edilen bir yatırım aracı haline geldiğini görüyoruz.

Lütfen Bkz: “Dolar Bitcoin savaşını BTC kazandı”: Max Keiser

Anketteki diğer önemli bir soruda ise yatırım yaptığınız araçlara tekrardan yatırımda bulunur musunuz diye soruluyor. Altın alan yatırımcılar yüzde 64 oranında evet diyor. Yatırım fonları ve kripto para sahipleri ise yüzde 40 oranında tekrardan satın alırım diyor. Hisse senedi sahiplerinde bu oran yüzde 39’a düşüyor.

Kaynak