Bitcoin hakimiyet oranına dikkat!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin hakimiyet oranı piyasanın gidişatını gösteren en sağlam göstergelerden. An itibari ile Bitcoin hakimiyet oranının gittiği yön piyasanın son durumu hakkında bir fikir verecektir.

Bitcoin hakimiyet oranı teknik gösterge

Bitcoin hakimiyet oranı Mayıs 19’undan bu yana artış gösteriyor. An itibari ile alçalan direnç hattına doğru yaklaşıyor. Alçalan direnç hattı %52 oranı ile çok önemli bir direnç bölgesi

Bitcoin hakimiyet oranı Aralık 2020 de ulaştığı %73.63 gibi yüksek bir seviyeden sonra düşmeye başlamıştı. En düşük seviyeyi ise %39 ile Mayıs 19,2021 de yakaladı.

Bu seviyeden sonra bir sıçrama gerçekleştiren Bitcoin hakimiyet oranı  %48.69 gibi bir orana çıkmıştı. Fib. Retracement direnç seviyesine göre en yakın direnç alanı %52.60 Diğer yandan bir sonraki destek alanı oranı ise %36.


Teknik göstergeler piyasanın olumlu bir havada olduğunu gösteriyor. MACD daha yüksek bir momentum çubuğu ortaya koyarken RSI 30 seviyesini geçti ( yeşil ikon). Ayrıca Stochastic Oscillator düşüşünü durdurdu ve şimdi nötr bir görünümde. Bu nedenle piyasada olumlu göstergeler ortaya konmuş olsada henüz sağlam bir şekilde doğrulanmış değil.

bitcoin hakimiyet oranı Bitcoin hakimiyet oranına dikkat!Kriptopara traderlarından  @Pentosh1  Bitcoin hakimiyet oranını göstren bir tablo paylaştı Tabloda  %52 oranına doğru giden bir yükseliş hareketi var.  Yukarıdada gösterildği gibi bu 0,382 Fib.retracement direnç seviyesi.

bitcoin hakimiyet oranı

Alçalan direnç

Günlük grafiklere Bitcoin hakimiyet oranının Ocak 2021 den beri alçalan bir direnci takip ettiğini ortaya koyuyor.24 Martta yukarıdaki sözü edilen alçak seviyelere yol açan bir geri çekilme yaşanmıştı. Bu hat şu anda yaklaşık %49 seviyesinde.

Teknik göstergeler karışık durumda. Stokastik osilatör bir boğa geçidi ortaya koydu, RSI 50’nin üzerinde ve MACD yükseliyor. Bunların hepsi yükseliş işaretleri. Ancak, Stokastik osilatör de düşüş eğilimi (mavi çizgi) oluşturmuş  durumda. Ek olarak, RSI gizli bir düşüş sapması (kırmızı çizgi) gösterdi. Bu nedenle, haftalık zaman çerçevesine benzer şekilde, günlük grafik de trendin yönünü belirlemek için yeterli değil.bitcoin hakimiyet oranı

İki saatlik grafik zayıf yönleri daha net gösteriyor. Hem MACD’da hem de RSI’de düşüş eğilimi  var ve BTCD %47 direncine yaklaşıyor.

Bu nedenle, kısa vadeli bir geri çekilme bekleniyor.

bitcoin hakimiyet oranı

BTCD dalga sayısı

Dalga sayısı, devam eden aşağı yönlü hareketin düşüş eğiliminin (turuncu) bir parçası olduğunu gösteriyor.

Şu anda BTCD dördüncü dalgada. Hareketin dibi görmesi için potansiyel oluşacak hedef %27.80 olarak belirlendi. Bu, tüm zamanların yeni bir en düşük seviyesi olacak.

bitcoin hakimiyet oranı Bitcoin hakimiyet oranına dikkat!

Sıçramanın ilk kısmı (yeşille vurgulanan) üç dalgalı bir yapıya benziyor. Bu nedenle, bunun yeni bir düşüş eğiliminin başlangıcı olması pek olası değil.

Ancak, yukarı hareketin ikinci kısmı (yeşil simge) dürtüsel gibi görünüyor.

Bu demektir ki, formasyon büyük olasılıkla bir A-B-C düzeltici yapısı (siyah) olarak ortaya çıkacak.

Zirve için potansiyel bir hedef %50,55 olacaktır. Bu, A:C dalgalarına 1:1 oran verecek ve hem paralel yükselen kanalın direnç çizgisine hem de daha önce ana hatları çizilen alçalan direnç çizgisine dokunacaktır.

Bu hareketin ardından, başka bir düşüş muhtemel olacaktır.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin hakimiyet oranına dikkat!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.