1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. “Olağanüstü bir Bitcoin haftalık kapanışı için bu seviyeye dikkat!”
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

“Olağanüstü bir Bitcoin haftalık kapanışı için bu seviyeye dikkat!”

“Olağanüstü bir Bitcoin haftalık kapanışı için bu seviyeye dikkat!”
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para analisti, Bitcoin fiyatı bu seviyeyi korursa, olağanüstü bir haftalık kapanış olacağını iddia ediyor!

Bitcoin haftalık kapanışı nasıl yapacak?

USD karşısında kritik dirence doğru bir yükseliş başlatmasının ardından, Bitcoin fiyatı 28 Ağustos’ta 49.000 dolara dokundu.

Popüler bir kripto para analistine göre, BTC fiyatı 49 bin doları korursa, olağanüstü bir haftalık kapanış beklenebilir!

"Olağanüstü bir Bitcoin haftalık kapanışı için bu seviyeye dikkat!"

Haftalık grafikte tüm gözler 49.300 dolar seviyesinde!

TradingView verileri, cuma günü BTCUSD’nin geç saatlerde 49.000$’ı kırdıktan sonra, bu kritik seviyenin üstünde konsolide olmaya başladığını gösteriyor. 

bitcoin haftalık "Olağanüstü bir Bitcoin haftalık kapanışı için bu seviyeye dikkat!"

Hafta sonuna gelinirken, Fed Başkanı Jerome Powell’ın varlık alımlarının azaltılmasına ilişkin yorumlarına ve enflasyona ilişkin açıklamalarına piyasalar olumlu bir tepki verdi.

Daha önce KoinMedya olarak söylediğimiz gibi; hisse senetleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselirken, ABD doları zayıfladı. Bitcoin de bu fırsatı değerlendirdi ve bir saatten kısa sürede 1.500 dolar değer kazandı.

Kripto piyasaları yükseliş havasının etkisi altına girerken; hafta sonu yeni bir düşüş dalgasına dair beklentiler boşa çıktı.

https://twitter.com/rektcapital/status/1431399201913679877

Popüler bir kripto para analisti olan Rekt Capital, yükseliş beklentisini şöyle dile getirdi: 

“BTC, haftanın geri kalanında 49000$ seviyesinin üzerinde kalabilirse; kendini olağanüstü bir haftalık kapanışa hazırlayacak demektir.” 

Bu haftalık kapanışın, son birkaç ayın zirvesi olan 49.300 dolarlık son haftalık kapanışı geçme ihtimali oldukça yüksek. 

bitcoin haftalık "Olağanüstü bir Bitcoin haftalık kapanışı için bu seviyeye dikkat!"
1 haftalık BTCUSD mum grafiği (Bitstamp) Kaynak: TradingView

 

Bu arada gün içinde, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası Binance’in alım satım seviyelerine bakıldığında, 48.800$ civarında yavaş yavaş yükselen bir destek hattının ortaya çıktığı görülüyor. Ve yine emir defterine göre, satıcıların 50.000$’ın hemen altında beklediği anlaşılıyor.

bitcoin haftalık "Olağanüstü bir Bitcoin haftalık kapanışı için bu seviyeye dikkat!"
28 Ağustos BTCUSD alım ve satım seviyeleri (Binance) Kaynak: Material Indicators/ Twitter

 

Altcoinler yeni yeni uyanırken Cardano boğaları çoktan harekete geçti!

Bu arada altcoinler, her zaman olduğu gibi Bitcoin’deki toparlanmadan yararlandı.

Binance Coin (BNB) dışında, piyasa değerine göre ilk ondaki kripto para birimleri son 24 saat içinde sağlam kazançlar elde etti.

İlk harekete geçen ise Cardano (ADA) boğaları oldu. ADAUSD neredeyse %10 artarak 2,85 dolara yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştıktan sonra, son zamanlarda kaybettiği kazanımların çoğunu telafi etti. Solana (SOL) da yeni rekorunun ardından yükselişini sürdürdü.

bitcoin haftalık "Olağanüstü bir Bitcoin haftalık kapanışı için bu seviyeye dikkat!"
1 günlük ADAUSD mum grafiği (Binance) Kaynak: TradingView

 

En büyük altcoin olan Ethereum ise, %4 artışla hala 3.240 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: