1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin grafiğinde ümitlendiren gösterge!

Bitcoin grafiğinde ümitlendiren gösterge!

Bitcoin grafiğinde ümitlendiren gösterge!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin grafiğinde beliren gösterge pozitif bir durum olarak yorumlanıyor.

Bitcoin grafiğinde ümitlendiren gösterge!

Bitcoin fiyatı son bir kaç günde önemli ölçüde düştü. BTC dün sabah saatlerinde 48 bin doların da altına indi. Kripto piyasası da durumdan oldukça endişeli.

Bununla birlikte düşüş sonrası BTC grafiğinde önemli bir gösterge belirdi; RSI. RSI göstergesi, Mart 2020’den beri en yüksek satış oranını gösteriyor. Yani Bitcoin aşırı satış alanında, hem de son 1 yıldır olmadığı kadar yüksek.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) dün itibariyle, 31.93 seviyesine kadar geriledi. Bu da varlık fiyatının değerinin oldukça altında olduğu şeklinde yorumlanıyor.

 

bitcoin
BTC/USD TradingView

 

RSI, bir varlığın aşırı alınıp-satıldığını belirlemek için kullanılan bir göstergedir. İlk durumunda, varlığın aşırı değerli olduğu ve muhtemelen düşmeye başlayacağı anlamına gelir. Ancak ikinci durumda, varlığın değerinin düşük olduğu ve alıcıların muhtemelen fiyat eğilimini tersine çevirecekleri anlamına gelir.

RSI’nın aşırı satıldığını düşünmek için 30’un altına düşmesi gerekmesine rağmen, 31.93 önemli ölçüde aşırı satım olarak kabul ediliyor.

Başka faktörleri nötr kabul edersek, RSI göstergesinin durumu, önceki zirveden önemli ölçüde daha yükseğe çıkabilecek bir sıçrama için hazırlanıyor olabileceği anlamına gelebilir.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 27,885.47

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak