1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin grafiğinde yaklaşan “golden cross” BTC fiyatını hangi seviyeye taşır?

Bitcoin grafiğinde yaklaşan “golden cross” BTC fiyatını hangi seviyeye taşır?

Bitcoin grafiğinde yaklaşan “golden cross” BTC fiyatını hangi seviyeye taşır?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yakından takip edilen bir analist, Bitcoin (BTC) fiyatında potansiyel bir “golden cross” formasyonu gerçekleşebileceğini söylüyor. Bu durumda BTC fiyatı yeni bir ralli yapar. İşte, analistin ayrıntılı değerlendirmesi.


Bitcoin grafiğinde yaklaşan “golden cross” BTC fiyatını hangi seviyeye taşır?

InvestAnswers’in anonim sunucusu kripto analist, Youtube’da 441.000 abonesine yeni video üzerinden Bitcoin değerlendirmesini paylaştı. Burada önümüzdeki günlerde BTC’nin bir golden cross oluşturabileceğini söylüyor.

“Golden cross”, grafikte kısa vadeli hareketli ortalamanın (MA), uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıkması ile oluşan boğa bir formasyon. Analist şöyle açıklıyor:

“Hadi golden cross’a bakalım. Muhtemelen altı gün içinde golden cross gerçekleşebilir. Tabii Bitcoin fiyat hareketlerinin yörüngesine göre daha kısa sürede olabilir.

Golden cross, bu grafikte yeşil çizgi olan 50 günlük hareketli ortalamanın ve yine bu grafikte kırmızı olan 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkması ile oluşuyor.

Geçmişte golden cross ile birçok büyük ralli hatta çok daha büyük ralliler yaşandı.”

Bitcoin grafiğinde yaklaşan “golden cross” BTC fiyatını hangi seviyeye taşır?

Kaynak: InvestAnswers/YouTube

İlgili – İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi

InvestAnswers sunucusu, aynı zamanda yatırımcı ve traderleri bir konuda uyarıyor. Ona göre Bitcoin tarihinde golden cross’un başarısız olma ihtimali en az yüzde 20. Şöyle devam ediyor:

“Ancak şunu da hatırlayın. Tüm golden cross formasyonları büyük rallilere yol açmaz. Bence sadece yüzde 72 – 80 oranında golden cross ralli getirdi. Ancak Bitcoin şimdiye kadar sekiz golden cross gördü. Bunlarda üçünde çok büyük yükselişler yaşandı.

Bunlar Şubat 2012, Ekim 2015 ve Mayıs 2020’de yaşandı. Bunların hepsi de bir yıl ile 18 ay süren boğa rallilerinin bir ön aşaması olarak gerçekleşti. Bu rallilerde ise fiyat en azından iki kat arttı. Bazıları yüzde 350 ve daha fazla yükseldi.

Öte yandan ise Temmuz 2014, 2015 ve Şubat 2020’deki golden cross olayları boğa tuzağıydı. Bitcoin fiyatı da bu olaylardan sonra düşüş yaşadı.”

Ancak eğer birkaç g,n içinde yaklaşan golden cross başarılı olursa yüzde 50’den fazla veya da en az yüzde 60 – 65’lik bir yükseliş gelebilir.

İlgili – Bitcoin fiyat yükselişini ne tetikliyor? On-chain analist Willy Woo açıkladı

Kaynak

tags: