1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin geri döndü! Bir daha kripto kışı görür müyüz?

Bitcoin geri döndü! Bir daha kripto kışı görür müyüz?

Bitcoin geri döndü! Bir daha kripto kışı görür müyüz?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin’den esen sert rüzgarın ardından düşüşe geçen kripto piyasası güne toparlanma ile başladı. Detaylar içinlütfen haberimize göz atın.

Bitcoin geri döndü! Bir daha kripto kışı görür müyüz?

Hafta boyunca Çin’den gelen baskılar nedeniyle Bitcoin, salı sabahı 30,000 doların altına geriledi. Ancak lider kripto para birimi artık eskisi kadar dirençsiz değil. Çabuk toparlanma sürecine giren Bitcoin, çarşamba günü günlük %5 değer kazancı ile 34,000 doların biraz üzerine çıktı.

Yatırım topluluğu arasında, Bitcoin’in 30 bin doların altına düşmesi halinde başka bir “kripto kışı” tetikleyebileceğine dair korkular vardı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ancak portföy yöneticisi ve Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, CNBC’ye, durumun 2018’deki son ayı piyasasından çok farklı olduğunu söyledi ve “Bir daha asla başka bir kripto kışı görmeyebiliriz” dedi. Grenspan, Sektörde 2014 veya 2018’de sahip olduğumuzdan çok daha fazla fayda, benimseme ve çeşitlendirme olduğunu dile getirdi.

Bu yaklaşım uzmanların Bitcoin madencilik faaliyetlerinin Çin’in tekelinden uzaklaşıp dünyanın çeşitli bölgelerine dağılması ile Bitcoin’in yaşanacak olumsuzluklardan ve getirilecek düzenlemelerden daha az etkileneceği tezini destekliyor.

Bitcoin’in ardından kripto para piyasasının ikinci büyük varlığı olan Ethereum’da güne hareketlilikle başladı. Uzun bir aradan sonra 2,000 doların altına düşen Ethereum, %5’lik bir değer kazancı ile toprlandı ve tekrak 2,000 doların üzerine çıktı.

Dogecoin (DOGE) %11 artarak 22 sente yükseldi ancak bir hafta içinde değerinin üçte birini kaybetti.

Cardano %6 değer kazandı ve 1,29 dolara yükseldi. Toparlanma emareleri gösteren kripto para piyasasının toplam değeri ise yaklaşık %4 arttı ve 1,36 trilyon dolara yükseldi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.