1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin fiyatı yeni bir dip daha yapar mı?

Bitcoin fiyatı yeni bir dip daha yapar mı?

Bitcoin fiyatı yeni bir dip daha yapar mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı, 44.000$’daki kritik destek bölgesinin altına düştükten sonra, toparlanmaya başladı. Ancak yukarı yönlü düzeltmeye rağmen, düşüş henüz sona ermemiş olabilir!

Bitcoin fiyatı yeni bir düşüşe mi hazırlanıyor?

  • 44.000$’daki destek alanının altına düştükten sonra Bitcoin (BTC) fiyatı, 40.000$ seviyesinin hemen üzerinde destek buldu ve toparlanmaya başladı.
  • BTC henüz dip seviyesine ulaşmadıysa, mevcut formasyonu küçük bir düşüş daha yaparak tamamlayabilir.
Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı yeni bir düşüş daha yapar mı?

 Bitcoin fiyatında son 48 saat içinde neler oldu?

20 Eylül’de BTC, büyük bir kırmızı mum çubuğunun ortasında 44.000 dolarlık yatay destek alanını kırdı. Ertesi gün, düşüşe devam etti. Sıçrama yapmadan önce, kısa bir süreliğine 40.000 doların altına düştü.

Şu an için ilk destek alanı, 40.800 dolar bulunuyor, ki burası aynı zamanda 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesine tekabül ediyor. BTC ilk başta bu seviyenin altına düşse de mevcut sıçrama kalıcı olursa; bu, 40,800 dolarlık alanın destek olarak doğrulandığı anlamına gelir.

Bununla birlikte, teknik göstergeler hala düşüş gösteriyor. RSI ve MACD düşüyor ve Supertrend çizgisi de düşüş eğiliminde.

40.800 dolar seviyesi bir Fib Ger Çekilme destek seviyesi olsa da hem 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesi hem de yatay bir destek alanı tarafından oluşturulan 38.000 dolarda daha güçlü bir destek var.

bitcoin fiyatı yeni Bitcoin fiyatı yeni bir dip daha yapar mı?
Günlük BTC grafiği – Kaynak: TradingView

 

Bitcoin teknik analizi ve dalga sayımı

En olası dalga sayımı, BTC’nin dibe yaklaştığını veya bir A-B-C düzeltme yapısının (turuncu ile gösterilen) C dalgasını tamamladığını gösteriyor.

A:C dalgalarına 1:1 oranını veren 38.766 dolarlık hedefe dün çok yaklaşıldı. Bu hedef ayrıca, yukarıda bahsettiğimiz 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesiyle de örtüşüyor.

bitcoin fiyatı yeni Bitcoin fiyatı yeni bir dip daha yapar mı?
BTC grafiği – Kaynak: TradingView

Alt dalga sayısı (siyah), tamamlanmış beş dalga itkisini gösteriyor. Fakat, beşinci dalganın önceki dalgalarla herhangi bir ilişkisi yok.

Bu nedenle, bu düşüşün üçüncü dalganın bir parçası olması ve yukarıda belirttiğimiz destek alanına doğru başka bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel görünüyor.

Bununla birlikte, BTC henüz dibe ulaşmadıysa bile, hızlı bir şekilde bu en düşük seviyeye yaklaşıyor gibi görünüyor.

bitcoin fiyatı yeni Bitcoin fiyatı yeni bir dip daha yapar mı?
BTC alt dalga grafiği – Kaynak: TradingView

 

Alt dalga sayımı (siyah ile gösterilen), mevcut düşüşün ve ardından gelen sıçramanın büyük olasılıkla üçüncü alt dalganın (siyah) bir parçası olduğunu ve BTC’nin şu anda dördüncü alt dalgada olduğunu gösteriyor.

Bu durumda 38.000$ civarında daha önce belirtilen hedefe doğru yeni bir düşüş beklenebilir.

Kaynak

Etiketler: