1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin fiyatı Şubat’ta ne olur? Ocak performansını tekrar edebilir mi?

Bitcoin fiyatı Şubat’ta ne olur? Ocak performansını tekrar edebilir mi?

Bitcoin fiyatı Şubat’ta ne olur? Ocak performansını tekrar edebilir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı Ocak ayında dikkat çeken bir yükseliş ile ümit verici bir performans sergiledi. Peki, BTC fiyatı Şubat ayında ne yapar? Analistler bu soruya iki teknik metrik üzerinden cevap veriyor. Ayrıntılara bakalım.


Bitcoin fiyatı Şubat’ta ne olur? Ocak performansını tekrar edebilir mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı Ocak ayında yüzde 43 yükseldi. Bu yükseliş, özellikle 2022 yılındaki zorlu dönemden sonra yatırımcılara bir miktar ümit getirdi. Aslında şunu da söyleyebiliriz. Ocak 2023, son 10 yılın en iyi performansa sahip yılın ilk ayı. Ancak buna rağmen on-chain veriler şunu gösteriyor. İleriye yönelik umutla bakan traderler Şubat ayında kesin kazançlı çıkacakları alım fırsatları bulmada zorlanabilirler.

CryptoQuant’ın On-chain Edge takma adını kullanan analisti, BTC’nin Ocak ayındaki performansını tekrar etmesi beklentisinin doğru olmadığını söylüyor. Analist, BTC beklentisi için Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere Oranı (Market Value to Realized Value – MVRV) indikatörüne bakıyor.

İlgili – Büyük kripto çöküşlerini bilen analistten heyecan veren Bitcoin fiyat tahmini

MVRV oranı, muhtemel bir alım fırsatına işaret ediyor. Ancak şu an 1,16 değerini gösteriyor. Analiste göre kesin yükseliş durumu için bu değer 1 seviyesinin altında olmalıydı. Bundan dolayı mevcut pozisyondan önemli ölçüde yükseliş bekleyen pozisyonlar risk altında olabilir.

Bitcoin fiyatı Şubat’ta ne olur? Ocak performansını tekrar edebilir mi?

Kaynak: CryptoQuant

MVRV oranı durumundan başka analist bir de Net Gerçekleşmeyen Kazanç/Zarar (Net Unrealized Profit/Loss – NUPL) indikatörüne de bakıyor. Analist bu metrik üzerinden şu yorumu yapıyor:

“Son birkaç haftada gerçekleşmeyen kazanç durumundaki artış, NUPL değerinde dramatik yükselişe sebep oldu. Şu an 0,14 dolar değerini gösteriyor. Bu da FTX çöküşü öncesi değerinden daha yüksek bir seviyede demek.”

Tabii bu veri Bitcoin’in pozitif yönde ilerleyebileceğinin bir işaret olabilir. Ancak önündeki direnç bu yükselişi geri itebilir.

İlgili – Ünlü analistten yükselecek Ethereum coini açıklaması ve 3 altcoin analizi

Sonuç olarak

Tüm bunlar üzerinden analist şu sonuca varıyor. Şubat ayında Bitcoin’in yükselişinin devam etme ihtimali var. Ancak bu yükseliş ve yükseliş beklentisi ile atılacak adımlar riskli bölgede kabul ediliyor. Bundan dolayı analist yatırımcıların önünde iki seçenek olduğunu söylüyor. Ya bir sonraki alım fırsatını bekleyecekler. Ya da önemli ölçüde bir kırıma olmasını umut edecekler.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: