1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin fiyatı bugün neden yükseldi? İşte, piyasadaki gelişmelerin perde arkası

Bitcoin fiyatı bugün neden yükseldi? İşte, piyasadaki gelişmelerin perde arkası

Bitcoin fiyatı bugün neden yükseldi? İşte, piyasadaki gelişmelerin perde arkası
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para fiyatları bugün bir miktar yükselerek hem 20.000 dolar kritik desteğini korudu hem de son günlerdeki kayıplarının bir kısmını telafi etti. Bu yükselişin sebebi ve piyasada yaşananların perde arkasında bakalım.


Bitcoin fiyatı bugün neden yükseldi? İşte, piyasadaki gelişmelerin perde arkası

Bitcoin fiyatı, Silicon Valley Bank krizi ile gelen ilk şok dalgasında dün 20.000 doların altını görerek son birkaç ayın en düşük seviyesinde işlem gördü. Ancak bugün BTC fiyatı toparlanarak bu psikolojik seviyesinin üzerinde işlem yapıyor.

Son 24 saatte yaşananlardan sonra şunu söyleyebiliriz. Potansiyel bir bankacılık krizi finansal piyasalarda bir panik havası oluştururken, lider kripto BTC ile birlikte birçok coinin fiyatı düştü. Ancak şimdi piyasa bir miktar istikrara kavuştu. Böylece bir rahatlama rallisi yapıyor.

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

BTC/USD fiyat grafiği Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyatı bugün 20.300 dolar civarında işlem görüyor ve dünkü dip seviyelerden yüzde 2 civarında yükseliş kaydetti.

Son yaşanan dalgalanma ile Bitcoin’in kritik öneme sahip destek bölgesi olan 20.000 doların kaybedilmesi tehlikesi vardı. Ancak boğaları bu destek hattını şimdilik savunmada başarılı oldu. Son 24 saatte Bitcoin fiyatının etkileşimde bulunduğu kritik seviyeler için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatında geri dönme çabası ve 2 kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Tabii bu kısa vadeli toparlanmaya rağmen halen piyasada belirsizlik havası olduğunu söyleyelim. Silicon Valley Bank’in finansal krizi henüz bitmiş değil. Özellikle stabil coinler büyük baskıs altında. Ancak son gelen haberlere göre girişim sermayesinden Silicon Valley Bank’e büyük bir destek var.

Silicon Valley Bank (SVB), ABD’nin 16. en büyük ticari bankası. Bundan dolayı banka ve ana şirketi SVB Financial ile ilgili endişeler tüm finansal piyasaları etkiledi.

Bitcoin fiyatı ise zaten bir süredir başka bir banka Silvergate Bank’in çökmesi ile ilgili baskı altındaydı. Bundan dolayı kısa süre önce 25.000 dolar civarında işlem gören fiyat bugünlerde 20.000 dolar desteğine sığındı.

İlgili – Ünlü analist, Bitcoin için “ölüm kalım meselesi” olan destek seviyesini açıkladı

Kaynak

Etiketler: